
De schrijver vond het 'keutelige' geldbedrag dat aan de prijs verbonden was, 16.000 euro, een aanfluiting, maar dat niet alleen, zo staat te lezen op zijn website: 'Er was meer dat zijn verontwaardiging en woede opwekte, een boosheid van vele jaren, gegroeid tijdens zijn hele literaire loopbaan. Wat verdient een schrijver eigenlijk, waarom wordt de aanleveraar van de handelswaar (het boek) afgescheept met het geringste percentage van de opbrengst?'
De toorn van Brouwers is niet voor niets geweest: niet alleen wordt het bedrag opgetrokken naar 40.000 euro, plus 20.000 euro 'om het werk van de schrijver te promoten', ook wordt de totnogtoe driejaarlijkse prijs van de Nederlandse Taalunie in plaats van volgend jaar dit najaar al uitgereikt.
Jeroen Brouwers zegt niet onder de indruk te zijn: 'Wat baat het de prijs een jaar vroeger uit te reiken? Het blazoen is toch al verdeukt. En waarom 20.000 euro uittrekken om flauwekul als een promoboekje of filmpje te bekostigen?'
In de nieuwste editie van zijn eenmanstijdschrift Feuilletons gaat de auteur nog een stapje verder. Hij schreef een vloekschrift met de titel 'Sisyphus' bakens', waarin hij niet alleen de literaire prijzen op de korrel neemt, maar ook de taalunie - die hij geen hoofdletter gunt - en de Nederlandse en Vlaamse ministers van cultuur. In zijn 'vilein en hilarisch pamflet' geeft de taalkunstenaar zijn creativiteit de vrije teugel: hij noemt de oeuvreprijs een 'geriatrische aangelegenheid' en heeft het ook nog over 'poehaprijsje', 'keutelprijs' en 'poffertjesprijs'.
De Nederlandse minister van cultuur Plasterk moet het ontgelden als 'sidderspook met de snoeischaar', maar ook Bert Anciaux wordt in zijn hemd gezet. Wat de Taalunie betreft: 'Rol dat instituutje toch op als een sleets karpet', besluit Brouwers.












































![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


Koers op tv
Als ze nu nog ene keer 'Buren' durven te verzetten voor die apothekers op hun veloke, terwijl er amper 3000 man naar Canvas kijkt omdat ze peizen dat ze slimmer zijn dan de anderen, krijg ik floeren kloten.
De Jakke
Specialiteiten
Frank Raes stelt de spelers voor tijdens België-Montenegro: "Dat is zo'n beetje de specialiteit van Courtois, de nul houden." Zo ken ik nog wel mensen met specialiteiten, van de Uitlaatcommentator bijvoorbeeld: commentaar geven. Of Jeroen Brouwers: boeken schrijven.
Hannibal
Googleman
De stem van Googleman, dat is toch gewoon Dams uit Witse?
Sherlock