© 3D
Boven is er een grote ruimte die dienstdoet als bewaarplaats, keuken en salonnetje. Tussen de instrumenten en rommel leunen achteloos een paar schilderijen van Jamie Hewlett - die van Gorillaz.
"'Hoezeer we elkaar ook haten: de liefde is groter'"
Uw dienaar wacht in de zetels op Robert '3D' Del Naja (kortweg D), die beneden een zangpartij aan het opnemen is. Grant 'Daddy G' Marshall (kortweg G) dropt nog snel een diepvriesmaaltijd in de magnetron en negeert mij verder straal. Dat begint goed, denk ik, maar ik vergis me: als Del Naja binnenkomt, geeft hij zijn compagnon meteen een standje omdat-ie me heeft laten wachten. Beiden blijken vervolgens vriendelijk, ad rem en zéér gedecideerd. Del Naja is de grote prater; Marshall komt sporadisch tussenbeide, maar hij volgt heel aandachtig wat zijn maatje zegt.
De nieuwe, vijfde cd van Massive Attack is de afgelopen jaren al ettelijke keren aangekondigd, maar telkens opnieuw uitgesteld. Nu is de release weer verschoven naar de lente van 2010, zéven jaar na de voorganger '100th Window' - en schiet niet op de pianist als straks blijkt dat u nóg langer moet wachten. Om de fans zoet te houden, en ook wel omdat er een tournee geboekt is die de band eind oktober ook naar België brengt, verschijnt er nu een ep. Die heet 'Splitting the Atom' en bevat vier tracks van de komende elpee, waarvan twee in een remixversie. Twee nummers worden gezongen door Horace Andy en Martina Topley-Bird en zijn knap; twee andere nummers worden gezongen door Guy Garvey van Elbow en Tunde Adebimpe van TV On the Radio en zijn ronduit briljant. Als de rest van de plaat (met ook nog Damon Albarn en Hope Sandoval) even straf is, kennen wij al een stevige kandidaat voor ons eindejaarslijstje van 2010.
Lees het interview met Robert '3D' Del Naja en Grant 'Daddy G' Marshall vanaf dinsdag 29 september in Humo 3604
Massive Attack speelt op zaterdag 24/10 in de Lotto Arena Antwerpen en op zondag 25/10 in Vorst Nationaal.
Bekijk en beluister enkele Massive Attack-favorieten van de TTT-redactie:
'Unfinished Symphathy' featuring Shara Nelson in 'Top of the Pops' (Blue Lines - 1991)
Bekijk ook de videoclip














































![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


Valse waakhond
Rottkwijler!
Knalfabeet
Hoe zou het zijn met...
Wimpy's?
Knalfabeet
Griekenland
En als ze daar nu gewoon eens zouden beginnen werken, zou de crisis dan opgelost raken?
JeeVee