Lower Dens - Nootropics

cd-reviews Zaterdag 26 mei 2012 - 06u22, door (fvd)

Het bad waar Roman Polanski zijn ‘Frantic’ in ondergedompeld heeft: dáár is ook ‘Nootropics’ van Lower Dens ingevallen. Hun tonale claustrofobie is beklemmender dan die van de concurrentie, de wat benepen stem van Jana Hunter bezwerender: ‘Nootropics’ beluisteren is als in slaap vallen in de cinema en wakker worden IN de film.

nootropics

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Brains
  • Alphabet Song
  • Nova Anthem

De groepsleden verwijzen in interviews naar ‘Radio-activity’ van Kraftwerk. Naar Eno, en naar de Berlijnse periode van Iggy en Bowie. Snurk. Ook de oude newwaver mag de kraag van zijn zwarte jas nog eens omhoog priemen (check ‘Lion in Winter Pt. 2’), maar Lower Dens is géén voer voor de nostalgiebak.

‘Nootropics’ schiet te kort om van begin tot einde te boeien: ‘Propagation’ mikt opzichtig op de psychedelica van de laatste Horrors-plaat, maar mist doel.

‘Candy’ is een herhalingsoefening van wat elders op de plaat beter wordt uitgevoerd. Onderlijn op uw boodschappenlijstje daarom vooral het geweldige ‘Brains’ (bekend van Arriba! en van onze laatste nachtmerrie), ‘Alphabet Song’ (zielsverwant aan Grace Jones’ ‘I’ve Seen That Face Before’ - dus daar komt die gedachte aan ‘Frantic’ vandaan!) en het gepast gezwollen ‘Nova Anthem’.

Sinds ‘The Wire’ vertrouwen we niemand meer uit Baltimore, maar voor Lower Dens maken we een uitzondering. Hun onmiskenbare gevoel voor psychodrama en – één keer opgelet tijdens de les – getoonzette mise-en-scène schreeuwt om een liveopvoering. Your move, Mr. Chokri.

Voorbeluisteren via: Nootropics (Bonus Track Version) - Lower Dens
 

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

designerdrugs square

73 soorten nieuwe designerdrugs

  Dinsdag 18 juni 2013 - 09u19

Luidens een recent rapport van het Drugsagentschap zijn er in 2012 drieënzeventig nieuwe psychoactieve stoffen onderschept in Europa: geestverruimende en hallucinogene waar, veelal synthetisch, waarvan de namen alleen al – cannabinoïden, tryptaminen, piperazinen – onze receptoren en synapsen aan het flapperen brengen. Lees een fragment

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

btn
arriba 22 tracks

Meest gelezen

Jouw aanraders

cd-reviews
De website van Humo maakt gebruik van cookies.   Meer info   Deze melding niet meer weergeven