Jónsi - Go Live

cd-reviews Dinsdag 28 december 2010 - 09u05, door (cv)

Waar was u op zaterdagavond 29 mei 2010 om acht uur 's avonds? Zat u net als miljoenen Songfestivaladepten aan het scherm gekluisterd voor de jaarlijkse parade van muzikale kitsch? Of stond u een sardine te imiteren in de Ancienne Belgique, alwaar Jónsi, de stem van Sigur Rós, voor het eerst als soloartiest op een Belgisch podium stond?

6897_catalogue_11365_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Heniglás' 
  • 'Kolniður'

In dat laatste geval kunt u zichzelf misschien horen krijsen op 'Go Live', de registratie van dat concert. Uzelf zíén zal niet lukken, want op de bonus-dvd staat Jónsi's allereerste optreden, twee maanden eerder in Londen. Wij verkiezen de cd. Niet uit vals chauvinisme, maar omdat dat eerste concert nog te aarzelend was en vooral: bij de muziek van Jónsi - wie wil opscheppen laat zonder haperen Jón Þór Birgissonuit de mond rollen - dromen we liever onze eigen beelden.

In tegenstelling tot wat de titel laat vermoeden is 'Go Live' geen simpel doorslagje van Jónsi's lenteplaat 'Go'. Omdat er vijf extra tracks op staan en omdat de meeste songs live een nieuw leven gekregen hebben. Het zit 'm vaak in de details, zoals de stem die prominenter in de mix zit ('Hengilás').

Die verschillen verkleinen de afstand tussen Jónsi solo en Sigur Rós, een afstand die hij op 'Go' nog probeerde te benadrukken. Samen met zijn vier kompanen jongleert Jónsi met elektronica ('Go Do', 'Boy Lilikoi', 'Animal Arithmetic'), maar evengoed valt er weinig meer dan een akoestische gitaar te horen ('Stars in Still Water').

En hij combineert beide tendenzen ook: 'Around Us'opent met een subtiele piano en eindigt acht minuten later met een computergestuurde stem die alsmaar woester herhaald wordt. 'Kolniður' en 'Grow Till Tall'bezitten een typische, aanzwellende Sigur Rós-structuur, inclusief intergalactische geluidsstorm.En is 'Tornado'lange tijd uitsluitend gestut op zachtmoedig vibrafoongetokkel, dan doet het zijn titel uiteindelijk volop eer aan.

Tussen de songs heeft Jónsi amper meer te vertellen dan: 'Ik kan niet geloven dat jullie niet naar het Eurovisiesongfestival kijken.' Valse bescheidenheid die nergens voor nodig is.

3 reacties

reageer ook 

Zondag 2 januari 2011 - 20u53

thomasdekeyser

Aha, had dus niet door dat het al van mei dateert. Bedankt voor de reactie!

 

Zondag 2 januari 2011 - 17u52

Elbow

Beste Viralised, Pukkelpop is in Augustus, dit optreden was in mei. Dus,Jónsi stond wel degelijk voor het eerst solo op de planken in de AB! Dit is een aanrader! 'Grow till tall' is het beste livenummer van 2010!

 

Dinsdag 28 december 2010 - 13u11

thomasdekeyser

Jonsi had een optreden op pukkelpop dus was hij wel al als soloartiest opgetreden in België?

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews