Tracey Thorn - Love and Its Opposite

cd-reviews Zaterdag 19 juni 2010 - 09u10, door (ss)

Ik herinner me Tracey Thornvan interviews: teruggetrokken, weerspannig, altijd een beetje somber, maar vriendelijk en grappig in vergelijking met Ben Watt, haar nog veel nukkigere echtgenoot.

6608_catalogue_11102_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Kentish Town
  • Come on Home To Me

Samen maakten ze als Everything But The Girlminstens vier prachtige platen. Toen deemsterden ze weg, het slachtoffer van marketing, slinkende aandacht voor brave singer-songwriters, slecht georganiseerde tournees, het moederschap en hun eigen wereldvreemdheid.

Er was nog een hitje, een dancemix van 'Missing', een schnabbel bij Massive Attack, en Ben die zich halfslachtig opnieuw uitvond als danceproducer en deejay. En dan: een jarenlange radiostilte.

En nu is er 'Love and Its Opposite', een cd die genadeloos de minder fraaie kantjes van relaties belicht, met echtscheiding als centraal thema. Een cd die verschijnt onder Traceys naam.

Dus denk je: 'Everything But The Boy: ze zijn uit elkaar, en deze songs zijn de neerslag van een bittere veldslag om de drie kinderen en het hoederecht over EBTG.' Maar nee: Ben en Tracey zijn nog samen, en een uurtje detectivewerk leert dat de songs over de echtscheidingen van 'vriendinnen' zouden gaan.

In schaarse interviews is de mantra van Thorn: 'Ik was ongelukkig toen we nog tourden en bij een grote platenfirma zaten.' Dat kan en dat mag, maar nu steekt ze tijd in drie kinderen én een - wait for it - tuinierblog. Ook dat mag.

Maar niet als die tijd beter was besteed aan je cd, die, zeg ik met pijn in het hart, een stuk minder is dan in een 'ongelukkig' tijdperk gemaakte meesterwerkjes als 'The Stars Shine Bright'. Een paar songs op 'Love and Its Opposite' zijn mooi: 'Kentish Town', 'Swimming' en 'Come on Home to Me'.

De andere zijn te sober en te zeer onderling inwisselbaar. En als Thorn, goddank maar éven, probeert te rocken en met electro flirt, krimp je onwillekeurig in elkaar. Maar met de comeback van die unieke stem en die paar glimpen van grootsheid zijn we toch blij – ook de kinderhand van de fan is gauw gevuld.

Voorbeluisteren via: Tracey Thorn - Love and Its Opposite

2 reacties

reageer ook 

Dinsdag 14 september 2010 - 15u02

Henk

Weer een echt voorbeeld van een recensist die al zijn kennis via Google binnenhaalt. Klopt niets van zijn verhaal (zie ook reactie hiervoor) Verder heeft EBTG wel wat meer platen gemaakt dan slechts 4. Verder is deze nieuwe CD echt een topper. Komt zeker in d ebuurt van eerder werk zo niet verder. Jammer dat muziek soms wordt beoordeeld door simpelminds die alleen maar warm worden van Britney Spears of soortgelijke plastic acts.

 

Maandag 28 juni 2010 - 15u46

Daniel

Tracey Thorn heeft drie jaar geleden een eerste solo album gereleased. Dit is geen "comeback" na "jarenlange radiostilte" Ondertussen was de single "kings cross" een hit op de dance charts in Amerika en Europa en ze heeft ook gecollaboreerd met Masterkraft.

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews