
Toptracks:
- Ultimate Satisfaction
- Lovesick Teenagers
Maar mocht die geheimtip u ontgaan zijn: sinds kort ligt 'Beast Rest Forth Mouth', de tweede cd van het viertal rond de ingeweken Brooklynite John Philpot, ook bij ons gewoon in de winkel.
Het straffe 'Beast in Peace'trekt de kar: monotone maar spannende krautrock (die tapeloop! die kurkdroge bas! die conga's! dat dichtgeknepen stemmetje!) die halfweg kamerbreed openvouwt en de luisteraar meesleurt in een My Bloody Valentine-achtige trip. 'Wholehearted Mess' combineert luchtige synthpop met een streep Animal Collective. 'You Do You' verdrinkt in eighties-synthesizerbombast.
In het fantastische 'Lovesick Teenagers'draait een analoge synth rondjes terwijl Philpot (zijn stem herinnert aan die van Lennonin '#9 Dream') een lans breekt voor meer drama tijdens de wonderjaren: 'Lovesick teenagers / don't ever die / they will live forever'. Dat deze track het hééft, beseffen ze zelf ook: de cd sluit af met een alternatieve versie, 'Casual Goodbye' getiteld.
Zowaar nóg straffer is 'Ultimate Satisfaction': hij begint als een achterwaartse hink-stap-sprong maar ontpopt zich algauw als een aangrijpend anthem met echo's van zowel Siouxsie & The Banshees als Visage: weemoedig, tikje hysterisch, maar niets minder dan bloedmooi.
Voorts hebben wij nog een boon voor het slepende én veelkantige 'Drug A Wheel'en voor 'Deafening Love', waarin de groep een morsig klanktapijt met kosmische synthklanken weeft en er vervolgens de franjes afsnijdt met vlijmscherpe, in reverb verdronken gitaarlicks.
'Beast Rest Forth Mouth' een wonder noemen is misschien een tikje te veel eer, maar deze groep mag van ons nog véél broodjes smeren. Hi-hi-hi. Ha-ha-ha.
(Bear in Heaven speelt op dinsdag 11/5 in Trix in Borgerhout)






















![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



0 reacties
reageer ookReageer ook