neeka - Robin

cd-reviews Vrijdag 4 december 2009 - 14u00, door (cv)

'I'm a rock and roll star / Not a meat eating folkie' zingt onze landgenote Ilse Govaerts alias neeka op haar vierde cd 'Robin'. Geen idee hoe het met haar culinaire voorkeuren zit, maar een rock and roll star is ze zeker niet. En gelukkig maar, want we zouden haar niet meer herkennen.

6159_catalogue_10551_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Robin

Op 'Robin' bestrijkt ze nog altijd het brede veld tussen folk en pop, maar ze is iets verder opgeschoven naar de popkant. Zou dat de invloed van producer John Morand (zie ook Cracker en Lauren Hoffman) zijn, in wiens studio in Richmond, Virginia een deel van de plaat is opgenomen?

Zou kunnen, maar wat telt is: het gaat neeka goed af. Dat hoor je aan de hartverheffende opener 'French Girl', het meezingklare 'Child in the Wild' (met prachtige percussie op marimba en xylofoon) en het vrolijk stuiterende 'Believe'. Op andere songs houdt ze het rustig en ingetogen: het mysterieuze 'Orphan Boy', of het titelnummer dat aan Joni Mitchell én Rickie Lee Jones herinnert, zonder ooit als een kopie van één van beiden te klinken.

De klankkleur is dan meestal folky, soms ook lichtjes country, maar altijd melancholisch. Het door een drumcomputer opgepompte 'Carsong' had voor ons niet gehoeven, maar wij hebben dan ook geen auto(raampje) om het uit te laten schallen. Los daarvan kunnen wij u 'Robin' ('roodborstje') van harte aanbevelen: omdat neeka nog altijd één van de beste Belgische zangeressen is, en omdat het onversneden optimisme (geïnspireerd door haar prille moederschap) van de vorige cd 'Candy Comfort' heeft plaatsgemaakt voor verhalen vol twijfels en pijn. En die reiken, met alle respect, emotioneel toch net iets verder dan de kinderkamer.

Voorbeluisteren via Neeka - Robin

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews