Joe Henry - Blood from Stars

cd-reviews Vrijdag 18 september 2009, door (cv)

'All the blues sing of love and death and you', kreunt Joe Henry zachtjes op 'Blood from Stars' - zijn nieuwe cd, waarop hij opvallend vaak teruggrijpt naar the blues, en naar haar bastaardkind de jazz. Puristen zullen ontkennen dat dit blues of jazz is, en ze hebben nog gelijk ook. Maar puristen zijn bij Joe Henry aan het verkeerde adres.

6025_catalogue_10208_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Death to the Storm

Dit is Henry's elfde cd in 23 jaar. Als u nog nooit van de man gehoord hebt, dan helpt het misschien als we 'Blood from Stars' omschrijven als 'teksten van Randy Newman op muziek van Tom Waits'. We hebben het dan zowel over de Tom Waits van klepperende bluesmutaties (in 'Suit on a Frame' en het sprankelende 'Death to the Storm' speelt Waits-gitarist Marc Ribot een glansrol) als van doorrookte nachtkroegjazz ('The Man I Keep Hid'). Maar van enige imitatie is, laat dat duidelijk wezen, nooit sprake. Henry heeft dat absoluut niet nodig.

Joe Henry Loves You Madly heet zijn site, maar het omgekeerde kan niet gezegd worden: de wereld negeert hem als een pestlijder. En het is de vraag of daar met 'Blood from Stars' verandering in zal komen. 'Is het dat maar?' dachten zelfs wij na de eerste kennismaking, maar bij elke beluistering ontdekken we nieuwe details die ons prikkelden en stimuleren, verrassen en ontroeren. Inmiddels zijn we ervan overtuigd dat 'Blood from Stars' na 'Scar', 'Tiny Voices' en 'Civilians' wederom een meesterlijke plaat is over love and death and you. Maar: ze heeft tijd nodig. En zeg nu zelf: wie heeft er nog tijd? U, misschien.

Voorbeluisteren via Joe Henry - Blood from Stars

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews