The Whispertown 2000 - Swim

cd-reviews Vrijdag 24 juli 2009 - 11u00, door (bp)

'Falcon Crest', 'The Fresh Prince of Bel-Air', 'ER', 'That '70s Show': noem een tv-serie uit de jaren 1985-2005 en Whispertown 2000-zangeres Morgan Nagler speelde er als uk een rolletje in. De muziek kreeg haar pas te pakken toen ze collega-kindsterretjes Blake Sennett en Jenny Lewis de groep Rilo Kiley zag vormen. In 2006 liet ze met haar eigen bandje een eerste cd los: 'Livin' in a Dream'.

5959_catalogue_10028_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • Atlantis
  • Done with Love
  • Erase the Line
  • Lock and Key

Nummer twee, 'Swim', ligt nu in de winkel en is buitengewoon goed. De plaat is uit op het Acony-label van Gillian Welch en David Rawlings, wat op zich al een kwaliteitsgarantie is. Het koningspaar van de alt.country doet samen met Jenny Lewis (zie ook: Elvis Costello's 'Momofuku') mee op 'Atlantis': een pareltje van eenvoud, piano en stemmenpracht.

'Done with Love' is ruwer, maar bevat een ontroerend stukje piano dat kan wedijveren met 'Mia' van Gorki. In het epische 'Erase the Lines' fluit dreigend de wind, terwijl een koor crescendo zingt en in de handen klapt (klinkt raar, werkt prima). En het verslavende 'Lock and Key' toont het schrijftalent van Nagler, die zelf ook alle teksten pende: 'I'm breathing in smoke with a will to live / And I left you at the party like I wanted a kid'. Een verhaal op zich, als u het ons vraagt.

Nagler zingt heerlijk lijzig, breekbaar en lui. Bas en drum zetten meestal krachtig door, ook wanneer een gierende gitaar ze de pas afsnijdt. Het geeft de countryfolk van het viertal z'n indie-karakter; de alomtegenwoordige tamboerijn zorgt voor een frivool accent. Superieure sing-a-longs, sexy stemmen en snijklare spanning: er broeit iets in Whispertown. Men fluistere het voort.

Voorbeluisteren via The Whispertown 2000 - Swim

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews