
Toptracks:
- The Kids Are Sick Again
Maar kijk: hun derde doet wat de titel belooft. De songs bulken van de goeie hooks en dito refreinen, en producer Nick Launay (PiL, Grinderman, Yeah Yeah Yeahs) heeft ervoor gezorgd dat die niet verzuipen. Getuige daarvan het fantastische openingskwartet: 'Wraithlike' hinkt en swingt tegelijk,de donderwolken boven het verontrustende 'The Penultimate Clinch' maken halverwege plaats voor een klatergouden regenboog, 'The Kids Are Sick Again' dendert vervolgens met horten en stoten naar het slotakkoord, en 'A Cloud of Mystery' is een perfect pathetische popsong.
Pas in 'Calm', metdat perfect opgetrokken gitaarmuurtje, valt op dat het in de eerste plaats gitarist Duncan Lloyd is die de songs voortstuwt, met zijn tokkels en powerchords. Zie ook: de betonnen snaarfundering van 'In Another World (You Would've Found Yourself by Now)' en de wervelwind van kale noten en één moddervette riff in 'Roller Disco Dreams'. Toetsenist Lukas Wooller krijgt eveneens een pluim in zijn gat, al was het maar voor de fijne outrovan 'Tanned' en het afgemeten gepingel in 'Questing, Not Coasting'.
Maxïmo Park blijft uiteraard ook het kind van zanger Paul Smith. In dat dikke Geordie-accent van 'm zingt hij over wat hij kent: rondhangen in de stad, onenightstands met lokale pubschonen, dagdromen over groots en meeslepend leven. En al klinkt hij nergens écht pissed off en komt hij slechts sporadisch zeer pooweties uit de hoek ('I'd like to map your body out / Inch by inch / North to South / And I'm free / For circumnavigation', uit 'Let's Get Clinical'): wij verkiezen halve nerdsboven hele poseurs.
Vorige week vertelde Smith in Humo dat hij en zijn groepsleden graag 'Look Sharp!' van Joe Jackson opleggenteneinde in de juiste stemming te belanden. Wij voelden bij het beluisteren van 'Quicken the Heart' de nood om achtereenvolgens in de lager lager lager te vliegen, vuilnisbakken omver te schoppen en borden met affiches van LDD uit voortuintjes te stelen en ze vier straten verder bij de lokale SP.A'er te dumpen. En daar kunnen die twee flutsongs aan het slot ('Overland, West of Suez' en 'I Haven't Seen Her in Ages') weinig of niks aan veranderen.'Quicken the Heart' is een prima pakket pretentieloze punkpopsongs. Pak ze!




















![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



0 reacties
reageer ookReageer ook