
Toptracks:
Adams opent 'Cardinology' met de woorden 'For everything that's wrong there is a worried man', en laat die voorafgaan door het weemoedigste streepje slidegitaar uit de recente geschiedenis van de populaire muziek. De boodschap, het zijn er de tijden naar, is er echter één van hoop, vandaar titel en slagzin 'We were born into a light'.
'Fix It' leent reverb en vibe van het magistrale 'Z' van My Morning Jacket, 'Cobwebs' ontspint zich (pun intended) als iets van U2 ten tijde van 'The Unforgettable Fire' (ook uw favoriet?), in 'Magick' - een allerkleinst smetje - deed de melodie ons in de laatste rechte lijn denken aan Anthony Kiedis (ook uw minst favoriete zanger in een voor het overige opwindende groep?), 'Let Us Down Easy' bewijst dat Ryan Adams ook zonder fles Jack Daniel's in de hand een zeer degelijke dronkenlap kan neerzetten, en bij 'Natural Ghost' grepen wij meteen naar het cd-boekje om te zien of Josh Homme er voor iets tussenzat. Antwoord: nee.
We gaan het kort houden: met 'Cardinology' gaat Ryan Adams verder op de in 2007 met 'Easy Tiger' ingeslagen weg. Dat levert een relatief vrolijke, uptempo poprockplaat af waarop ten gepaste tijde de wrongs of the world worden aangestipt. De mooiste tekstregel bewaart hij voor 'Stop': 'No crucifix can ever fix enough, if you want it to stop stop, stop'. Of, om het met de woorden van het nieuwste Amerikaanse raptalent te zeggen: yes we can.




















![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



3 reacties
reageer ooka_maaidorser2far
Zondag 5 april 2009 - 21u07
Ryan Adams is live eigenzinnig ja maar saai?? trouwens, Ryan heeft zijn hoogtepunt naar mijn mening pas na Heartbreaker behaald met Love Is Hell en de geweldige sprankelend eclectische trilogie Coldroses-Jacksonville-29. straffe platen allen op 1 jaar uitgebracht, deze Cardinology vind ik ietwat tegenvallen, raakt me niet genoeg zoals we van de Neil young v onze generatie gewoon zijn... hopelijk brengt hij nog eens een echte soloplaat uit... Cobwebs is wel schitterend
khonnor
Woensdag 26 november 2008 - 18u26
o nee, nog een ryan adams plaat. heartbreaker blijft zn beste, daarna heeft hij enkel nog middelmatige platen met telkens een paar wereldsongs op gemaakt. en live is de beste man gewoon saai.
djee
Zaterdag 15 november 2008 - 14u37
Schitterende plaat. Inderdaad in de lijn van Easy Tiger, maar wellicht het meest coherente album dat hij al afgeleverd heeft.
Reageer ook