Future of the Left - Curses

cd-reviews Vrijdag 5 oktober 2007, door (godb)

mclusky is dood. Zeer jammer, vinden wij, maar aangezien dat fantastische trio u blijkbaar al niks kon schelen toen er nog leven in zat, snel over naar de nieuwe groep van mclusky-voorman Andrew Falkous: Future of the Left.

4344_catalogue_6867_detail.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Falkous luistert amper nog naar andere muziek, zo vertelde hij ons onlangs tijdens een interview. Ten eerste omdat hij zelden nog iets hoort dat hem echt kan boeien, en ten tweede omdat hij op tv spannendere, meer inspirerende dingen ziet: het maffia-epos 'The Sopranos' bijvoorbeeld, of politieseries als 'The Wire' en 'The Shield' en het excellente, wrang-komische 'Curb Your Enthusiasm'. Misschien plaatsen die invloeden deze 'Curses' ook veel beter dan muzikale vergelijkingen, want we kennen gewoon weinig waar Future of the Left mee te vergelijken valt: ja, de gruizelige herrie van Shellac en The Jesus Lizard misschien, of de sarcastische sneer van John Lydon, maar eigenlijk zijn dat vergelijkingen die Future of the Left tekort doen. Denk misschien gewoon aan mclusky, maar dan zonder hun Pixies-fixatie.

De toon wordt meteen gezet in 'The Lord Hates a Coward': 'Violence solved everything' sist Andrew Falkous, en hij klinkt zo akelig overtuigend dat je geneigd bent hem te geloven, als je tenminste niet beter zou weten. Wat daarna volgt is eveneens prima geschikt om uw ouders, buren of kleine zusjes mee op afstand te houden, maar het allerbeste heeft Future of the Left in de tweede helft van de plaat verstopt: het razende 'Small Bones Small Bodies', het tussen rockabilly, hardcore en pop in kamperende 'Wrigley Scott', de machtige lap lawaai 'Real Men Hunt in Packs' en het met schuim op de lippen gezongen 'Adeadenemyalwayssmellsgood' zijn van de beste, meest spannende rock die we dit jaar al gehoord hebben.

Future of the Left speelt op 5/10 in de AB, op 10/11 in muziekcentrum Trix in Antwerpen, en op 11/11 in de Terminus in Oostende. Ga dat vooral zien.

Voorbeluisteren via Future of the Left - Curses

3 reacties

reageer ook 

Zaterdag 19 juni 2010 - 20u09

Benny Camino

mclusky vond ik toch beter. Jammer. Live wel zeer de moeite!

 

Vrijdag 23 november 2007 - 10u01

S59

Zeker niet de meest toegankelijke plaat, maar geef het de kans om te groeien. Het is echt de moeite waard. Een waardige opvolger voor mclusky.

 

Maandag 15 oktober 2007 - 21u53

olmazout

Mooie rifkes, maar het komt allemaal zo agressief over, zeker de stem van Falkous... Helemaal niet te vergelijken met Shellac volgens mij, Shellac lijkt mij veel intelligentere muziek.

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews