
Opener 'Brocken Witch' flakkert een paar keer op, maar dreigt telkens weer uit te doven, tot de krassende gitaren de ratelende soepknokenpercussie pas echt goed beginnen op te jagen, terwijl er 'BLOOD! BLOOD! BLOOD!' gescandeerd wordt. De drums in 'They Took 14 for the Rest of Our Lives' klinken alsof iemand - iets? - in de kelder een blikken doos mishandelt; overal schimmelen primitieve samples; en de feedback in 'There's Always Room on the Broom' is schril, messcherp en wreed. We moeten denken aan Sonic Youth ten tijde van 'Confusion Is Sex' of aan een zombie-coverband met enkel Birthday Party-songs op de playlist. Angus murmelt gedachteloos voor zich uit, spreekt in tongen, roept Sauron aan, bezweert met eindeloos herhaalde mantra's, en overtuigt een hele plaat lang: híj houdt de verminkte, half verteerde rocksongs samen, want we missen de grooves van de debuutplaat, hoe versplinterd en verbrokkeld die ook waren. Alleen in het uitstekende 'They Don't Want Your Corn, They Want Your Kids' - een paranoïde nachtmerrieversie van post-punk waarin zelfs de cowbells spooky klinken - zijn er nog zwartgeblakerde sporen van terug te vinden.
Wat ons inlevingsvermogen echter parten speelt, is het vage vermoeden dat 'They Were Wrong So We Drowned' weleens een practical joke zou kunnen zijn: een songtitel als 'If You're a Wizard Then Why Do You Wear Glasses?' associëren we meer met een chatsessie voor tienjarige Harry Potter-fans, het Blair Witch-gehalte van de ontstaansgeschiedenis van de plaat ligt behoorlijk hoog, en de teksten zijn er af en toe serieus over; om van de Neubauten-pastiche nog maar te zwijgen. Wellicht moet 'They Were Wrong So We Drowned' het daarom qua creepiness uiteindelijk nét afleggen tegen - pakweg - Sonic Youths 'Death Valley 69', Coils geweigerde soundtrack voor 'Hellraiser', of het mapje met persfoto's van Get Ready dat hier ten kantore op de meest onverwachte plaatsen opduikt.
Geen plaat voor gevoelige Knuffelrock-oren, wel één die ons razend nieuwsgierig maakt naar de volgende zet van de Liars. Er wordt gefluisterd dat de heren het snode, heiligschennende plan opgevat zouden hebben om zich binnenkort aan 'The Soft Parade' van The Doors te vergrijpen.
Het wijwater, James! Snel!
(Liars spelen op 13 mei in de Brusselse Botanique.)




















![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



0 reacties
reageer ookReageer ook