My Brightest Diamond - All Things Will Unwind

cd-reviews Donderdag 3 november 2011 - 09u09, door (cv)

Nadat ze anderhalf jaar met The Decemberists op tournee was geweest, had Shara Worden alias My Brightest Diamond zin om ook zélf eens lekker het rockbeest uit te hangen. 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Toptracks:

  • There's a Rat
  • Be Brave

Vanaf de eerste maten van 'All Things Will Unwind' is duidelijk... dat het voor een andere keer zal zijn. Het lot dreef Worden namelijk in de armen van kamersextet yMusic, en al zijn dat niet de enige muzikanten die de zangeres/multi-instrumentaliste op haar derde plaat begeleiden (we noteren ook een bassist, een drummer en de getalenteerde studiorat Zac Rae): met hun viool, altviool, cello, klarinet, fluit en trompet drukken zij het sterkst hun stempel op de elf songs.

Pas op: in de grond blijven het popliedjes, waaraan de klassieke instrumenten een portie drama en spanning toevoegen. Nu eens onderlijnen ze een emotie, dan weer geven ze net tegengas met droogkomische accenten - vooral piccolospeler Alex Soppen klarinettist Hideaki Aomori zijn daar bedreven in.

Daardoor (en ook dankzij dat ronduit grappige koortje) fladdert 'Be Brave', een meditatie over Lijden, bijvoorbeeld levendig door het luchtruim in plaats van te bezwijken onder z'n soortelijk gewicht. En de grootste troef van My Brightest Diamond blijft sowieso haar stem: uiterst wendbaar, afwisselend flirtend met klassiek ('Ding Dang'), cabaret ('There's a Rat') en folk ('I Have Never Loved Someone the Way I Love You').

Het beste vergelijkingspunt dat we kunnen bedenken zijn de jongste twee platen van Joanna Newsom, 'Ys' en 'Have One on Me'. 'All Things Will Unwind' mag dan hier en daar dan wat te cerebraal zijn om ons volledig onderuit te halen, kwalitatief moet Shara amper nog onderdoen voor Joanna.

Voorbeluisteren via: All Things Will Unwind - My Brightest Diamond

My Brightest Diamond speelt op maandag 28 november in Stuk in Leuven.

1 reactie

reageer ook 

Vrijdag 3 februari 2012 - 12u05

Herman

Kleine correctie: Shara Worden zingt wel een stuk béter dan Newsom, en ze heeft gelukkig ook niet die heur af en toe wat irritante kleinemeisjesstemmetje. Waar voorts dat 'cerebraal' op moet slaan, bij God, ik zou het niet weten, of het moet het codewoord zijn voor 'ánders dan de eindeloos stompziinige aar & bie van Rihanna en die miljoenen andere hersenloze huppelkutjes' -- ik zelf ben ik geen járen zo onverhoeds midscheeps door een nieuwe cd getroffen als nu juist door dit práchtige en ontroerende 'All Things'.

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

cd-reviews - Archief

Zoeken in cd-reviews:

Reviews per artiest:

Reacties en commentaren

Jouw aanraders

cd-reviews