
Die moord zette meteen de gebeurtenissen voor de volgende seizoenen in gang: een intern onderzoek, nog méér moord en doodslag, en een diepe vete tussen Mackey (intens vertolkt door Michael Chiklis) en zijn voormalige vriend en teamgenoot Shane Vendrell.
De haast Shakespeariaanse vijandschap tussen die twee was vanaf de vijfde jaargang de ruggengraat van de serie en is in dit laatste seizoen zo dominant dat de andere, toch óók boeiende personages nauwelijks nog in het stuk voorkomen.
Dat is meteen ook het enige wat er op deze afsluitende reeks valt aan te merken, want bedenker Shawn Ryan en zijn team slagen er in dertien ongehoord spannende en veel te snel voorbij vliegende afleveringen ongeveer alle losse plotdraden – waaronder zelfs enkele uit vorige seizoenen die we bijna vergeten waren – mooi samen te binden én een klapper van een finale te bedenken.
U wordt dus niet - zoals bij u weet wel welke serie - met een kluitje en een stroperig nummer van Journey in het riet gestuurd. We zullen die dekselse kaalkop missen.
Extra's ***1/2 : De weelde die we inmiddels gewend zijn: commentaren bij alle afleveringen, een pak weggelaten scènes en twee uitstekende docu's die een blik achter de schermen bieden. We mogen zelfs weer aanzitten bij een vergadering van Ryan en zijn scenaristenteam. Boeiend!
Bekijk de trailer:


























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook