Review: Spinvis op Dranouter

festivalitis Zaterdag 4 augustus 2012 - 14u28, door (tr)

Ontzet. Ja, verbouwereerd zelfs, staarden we binnen in de tent van de Club op Dranouter, onszelf verwoed in de ogen wrijvend. Zitbanken. Op een festival, nota bene. Om maar te zeggen dat pogoën op Spinvis nog altijd nog not done is, om niet te zeggen helemaal onmogelijk.

Spinvis© Imageglobe

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Wat wél mogelijk was die vrijdagavond: zitten en luisteren naar wat Erik de Jong - alias van Spinvis (of was het nu omgekeerd?) – te zeggen had. Als u het goed deed, had u daar meer aan dan enig welke vorm van lichaamsbeweging dan ook.

De muziek van Spinvis is namelijk nog steeds van het soort waar je voor gaat zitten -  de zitbanken staan er niet bij toeval. Moeilijk ook om Spinvis voor te stellen op een ander festival dan Dranouter, het enige festival waar op een stoel zitten tot nader order nog géén verloren kunst is. Het plaatje klopte in elk geval, en al vanaf opener 'Astronaut' bleek gewoon zitten en de aandacht erbij houden ook al snel de beste keuze: geef de liefde wat ze vraagt, klonk het. Spinvis vroeg enkel uw aandacht, en kreeg die ook.

Hoogtepunt

Spinvis die 'Twee meisjes' van Raymond van het Groenewoud inzet, en het rimpelloos ombuigt tot 'Bagagedrager' en weer terug. Moedig. En mooi. Móói.

Dieptepunt

De Jong die zijn bevallige celliste Saartje voorstelt, waarop een – gezien de relatief stille tent - bulderende kreet: ‘SAARTJE DIKKE TETTEUH’. Er is er altijd ééntje.

Blikvanger

Van alle Nederlandstalige artiesten telt het oeuvre van Spinvis procentueel gezien nog altijd het hoogste aantal Ronnies in de songtitels. Proficiat Spinvis.

Quote

Onder uw stoel vindt u een enquêteformulier, gelieve de volgende vragen eerlijk te beantwoorden – De introductie van Het voordeel van video, waarvan de tekst volledig uit vragen bestaat.

Applausmeter?

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

btn

Het weer op de festivals

Festivalnieuws op Standaard.be

Binnenkort op de wei

BURNOUT #BLOCKPARTY
vrij 24/05/13, za 25/05/13 - Muziekodroom

Feria Andaluza
vrij 24/05/13 , za 25/05/13 , zo 26/05/13 - Provinciaal Recreatiedomein De Schorre

Feria Andaluza
vrij 24/05/13, za 25/05/13, zo 26/05/13 - Provinciaal Recreatiedomein De Schorre

De Sessies: Band of Friends / The Kids
za 13/10/12 - Cultuurcentrum Scharpoord

Commix Factory
za 25/05/13 - Steenplein

Pataboem
za 25/05/13 - Groot Begijnhof Mechelen

Kunsten Festival
za 25/05/13 - Emiliushoeven vzw

Les Gôuts de Gand
za 25/05/13 - Diverse locaties in Gent

Oorkoorts festival
za 25/05/13 - Sporthal Veerle

Geckofest
za 25/05/13 - Outdoor sportcomplex Merchtem

Partnerfestivals

Jouw aanraders

De website van Humo maakt gebruik van cookies.   Meer info   Deze melding niet meer weergeven