Review: Amy Macdonald op Rock Werchter

festivalitis Vrijdag 3 juli 2009 - 18u35, door (nj)

Amy MacDonald, het Schotse antwoord op een vraag die niemand gesteld heeft, kwam, zag en leverde een gezapig uurtje sing-a-long voor het hele gezin.

18153_009_AmyMacDonald_1548.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Amy MacDonald, althans haar nogal karakteristieke stemtimbre, doet ons terugdenken aan dat akelige mens van de Cranberries. Dat zijn geen prettige herinneringen. Meer zelfs: dat zijn trauma's, die een volwassen man schreeuwend doen wakker worden in het midden van de nacht. Wat doet een recensent dus wanneer hij om den brode een uur lang naar Amy MacDonald dient te gaan kijken? Hij posteert zich op veilige afstand van het podium (een kilometer of twee, in dit geval), spiedt schichtig naar mogelijke vluchtroutes, stelt al snel vast dat hij volledig ingesloten zit tussen blozende Chiromeisjes, en zet het dan maar op een koortsachtig hijsen. En het moet gezegd: na drie Jupilers bleek die Amy MacDonald toch nog wel mee te vallen. Als we haar stem een moment wegdachten, dan. En als we even niet letten op de platte sound. En als we die ten hemel schreiende Boss-cover (Dancing in the Dark') voor het gemak ook maar even over het hoofd zagen . Enfin, hemeltergend slecht was het allemaal niet, en op de betere momenten (Mr Rock & Roll') zongen we zelfs even mee. Daar zijn beelden van, al wensen wij die als strikt privé te beschouwen.

Hoogtepunt

Mr Rock & Roll' dan maar? Van This is the Life' krijgen wij namelijk uitslag.

Quote

Moet ik anders alvast nog wat pintjes gaan halen?' (onze compagnon is van het vooruitdenkende type)

9 reacties

reageer ook 

Woensdag 8 juli 2009 - 09u18

schicht

Heb dan liever dat ze een nummer van The Boss "verkracht" dan dat ze een "hommage" brengt aan een dooie pedofiel.

 

Maandag 6 juli 2009 - 23u29

Deuf

Ze was niet aan het zingen. Alleen maar aan het schreeuwen. Da

 

Maandag 6 juli 2009 - 17u52

Elke

Dolores O'Riordan, echt? Niet opgelet zeker? MacDonald zingt bijna exact zoals Kirsty MacColl, en blijft in hetzelfde genre van de folkpop. Een beetje moeite doen, zelfs voor een slechte recensie, kan geen kwaad hoor.

 

Maandag 6 juli 2009 - 16u59

[sCYTHe]

Ik was er niet bij, dus kan ik me ook niet uitspreken over het optreden. Maar deze recensie is HUMO onwaardig. Zelfs met een uitstekend optreden zou het verdict 2* geweest zijn. En dat omdat meneer/mevrouw Humo-recensent nu eens een andere smaak heeft. De arrogantie druipt van deze recensie af en echt veel objectieve argumenten vond ik niet terug. Een tegenvaller, dit artikel. ps. Bram: de helft van de artiesten op Werchter brachten covers of hebben een miniem repertoire. Lady Gaga, Erkens enz.

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

Partnerfestivals

Jouw aanraders