
Wat was er mis? Kele Okereke klonk nog altijd als een iets opgewektere (en iets bruinere) versie van Robert Smith, de drummer drumde nog steeds met de messcherpe precisie van een metronoom, en de heren bassist en leadgitarist gingen andermaal nog niet zo'n klein beetje in overdrive. Maar, om met Peter Goossens te spreken, het wow-gevoel ontbrak. Zou het kunnen dat Bloc Party eenvoudigweg beter is in het donker? Dat ze, zoals op Pukkelpop vorig jaar, een toffe lichtshow nodig hebben om écht tot hun recht te komen - géén laaghangende Koperen Ploert zoals vanavond? Afijn, terwijl u daar even in stilte over nadenkt, geven wij nog snel mee dat Hunting For Wiches' vanavond áf was, dat we erg genoten hebben van dat innig tongkussende koppel op de eerste rij, en dat we na afloop een free hug hebben gekregen van een volslagen vreemde. Gratis!
Hoogtepunt
Flux' blijft Bloc Party's sterkste nummer.
Quote
Kele: Niet iedereen gaat het volgende nummer kennen. Degenen die het wel kennen, dat zijn coole mensen'. Altijd geweten dat we coole mensen waren: t was de nieuwe single One More Chance'.




























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



6 reacties
reageer ookrockguitar
Maandag 14 december 2009 - 17u11
ik blijf bij mijn mening, de zang is afgrijselijk
De max
Zondag 13 december 2009 - 22u43
Met alle respect adri maar zo te zien heb je de verkeerde groep opgezocht. We spreken over Bloc Party en niet Block Party. Alles zit goed in deze band. Het probleem is dat dit een groep is die gemaakt is om 's avonds te spelen en er feestje van te maken. Koeloe heeft volledig gelijk het zogezegde hoogtepunt is een hitj.
rockguitar
Dinsdag 7 juli 2009 - 15u51
Ik heb geprobeerd te kijken en te luisteren naar Block Party en gezocht wat daar goed aan is, ik kan het niet vinden. Het geluid van de band en de zang vind ik afgrijselijk maar duizenden andere blijkbaar niet. Het zal wel een hype zijn zeker?
Koeloe
Maandag 6 juli 2009 - 15u21
Het is nog altijd een schande dat Bloc Party niet een pre-headliner mag zijn op Werchter, zo rond 22u om daarna nog een dance-act te krijgen. Nuja, met the Killers & Coldplay kan ik dat nog enigszins begrijpen. En Flux beste nummer? Voor de mensen die enkel hitjes luisteren op een of andere manier misschien ..
queenpia33
Zaterdag 4 juli 2009 - 15u36
Ik vond ze weer subliem. En jep, altijd geweten dat ik cool ben haha. Toch wou ik dat ik meer in het publiek stond ipv aan de zijkant.
festivalganger
Zaterdag 4 juli 2009 - 15u15
Vond ze zelf dit jaar zeker zo goed als op Pukkelpop vorig jaar. Het is maar waar je staat. Stonden dit jaar vooraan midden in de moshpit tussen een uitbundige massa. Vorig jaar stond ik meer aan de biertenten. Was het toen door het bier.
Reageer ook