
Michiel Veenstra
«'t Was voor mij de eerste keer dat ik op Dour was. Vantevoren had ik allerlei wilde verhalen gehoord over hoe verschrikkelijk ongeorganiseerd en ranzig het er wel niet zou zijn - wc-hokjes werden er omgeduwd en vuilnisbakken wáren er niet eens - maar ter plekke bleek dat allemaal enorm mee te vallen. Oké, de campingdouches waren niet om over naar huis te schrijven, maar dat werd handig opgelost met een dichtbij gelegen carwash: je gooit er een paar muntjes in en hebt vijf minuten om jezelf af te spoelen. Hilarische beelden heeft dat opgeleverd.»"Retour Dour"
HUMO Van de keren dat ik op Dour was, herinner ik me vooral de gemoedelijke laissez-faire. Erg weldadig voor iemand die Werchter gewend is.
Veenstra
«'t Is een do-it-yourself festival, hé? De accreditatie vindt plaats in iemands garage, de kleedkamers zijn gehuisvest in het plaatselijke schooltje, en de backstage-catering wordt gerund door enkele huisvrouwen die thuis lasagne hebben staan bereiden. En dan die ligging, zo midden in het dorp! Je ziet daar opa's en oma's gezellig vanuit hun tuinstoel genieten van de bands die letterlijk op twee meter van hun achtertuin op de Main Stage spelen. Niemand in de buurt kan er 's nachts slapen van de teringherrie, maar dat is niet erg, want het is hún festival. Iedereen in Dour is er trots op.»HUMO We mogen we van je reportage verwachten?
Veenstra
«We laten een aantal bands zien, zoals De Jeugd van Tegenwoordig, De Fakkelbrigade en Stijn. En ook de Pet Shop Boys mogen we uitzenden, de groep met het grootste 'Huh?'-gehalte op het overwegend alternatieve Dour. Ik heb trouwens als enige de toestemming gekregen om Neil Tennant en Chris Lowe van de Pet Shop Boys in hun kleedkamer te interviewen, toch een persoonlijk hoogtepuntje.»Verder ben ik in steenkolenfrans enkele dorpsbewoners gaan interviewen - 'Le festival ne dérange vous?' - en ben ik een blik gaan werpen in wat er nog overblijft van de mijn van Dour. En ik heb ook een interviewtje gedaan met de organisator (Carlo Di Antonio, tevens burgemeester, red.). Zowat het enige dat we niet gefilmd hebben zijn de nachtelijke campingtaferelen: 's nachts verbleef ik in een hotel, want ik wilde toch een enigszins deugdelijke nachtrust hebben - anders zie ik er niet uit op tv.»
HUMO Laatste vraag: Belgische of Nederlandse festivals?
Veenstra
«The Killers zien op Werchter is hetzelfde als The Killers zien op Pinkpop: het komt dus alleen op de kwaliteit van de mayonaise aan. En die is in België stukken lekkerder dan dat zoete spul van bij ons. Waarvoor mijn oneindige dank.»



























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



0 reacties
reageer ookReageer ook