Review: Eels op Pukkelpop 2010 (Main Stage)

festivalitis Vrijdag 20 augustus 2010 - 19u45, door (nq)

Getooid met een bandana, een wit pak uit de vleesverwerkingsindustrie en een zonnebril en in de rug gedekt door de coolste begeleidingsgroep uit de recente Pukkelpop-geschiedenis, nam Mark Oliver Everett bezit van het hoofdpodium en, in één moeite door, van de hele wei: de kans is groot dat wij zopas getuige waren van de perfecte rockshow. We verklaren ons zo meteen nader, maar eerst willen wij u gerust stellen: met die depressie van E lijkt het vooralsnog nogal mee te vallen. Een suïcidaal mens loopt volgens ons niet 'I like birds' te brullen, of toch niet met zoveel overgave.

20764_003_eels_1726.jpg

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Het optreden

Lag het aan het festivalbier dat hij vlotjes binnengoot? Aan het feit dat de zon scheen? Of aan de wetenschap dat hij en zijn bebaarde vrienden (mannen uit één stuk, even getalenteerd als stijlvol - we zouden zweren dat de bassist in een ver verleden bij Soulsister zat) u en uw zongedroogde kop een vol uur lang mochten entertainen? E was in bloedvorm. Hij verwees uitdrukkelijk naar de zon in de covers van Summer in The City' (The Lovin' Spoonful) en Summertime' (van George Gershwin en al een miljoen keer gecoverd, maar hier toch nog verrassend en straf), tilde Mr. E's Beautiful Blues' naar nog vrolijker hoogten door er Twist & Shout' onder te plakken (indrukwekkend!), en liet zich bij het voorstellen van zijn band kennen als een geroutineerd en gevat entertainer.

Was het dan allemaal liefde en zonneschijn? Nee. Eels zou Eels niet zijn zonder een flinke portie woede (Dog Faced Boy', Souljacker Pt. 1', allebei van een verschroeiende intensiteit), een emmer heartbreak (The Look you give that guy') en een mespunt tenderness zoals alleen E die kan tentoon spreiden (de nagelnieuwe, alweer geweldige single Spectacular Girl', My beloved Monster').

Mogen wij na deze geweldige show concluderen dat E een herboren mens is? Misschien niet, maar dan is hij wel een uitmuntend acteur. Eentje met een indrukwekkende back catalogue, bovendien.

Hoogtepunt

De rijkdom van zijn back catalogue ten spijt: Spectacular Girl'. Nog nooit gehoord, meteen gesmolten.

Quote

"On my right: Mr. Kool G. Murder, winner of the Bass Magazine Bass player of the Year-Award' '83!" Waarop Kool G, we kid you not, een trofee in de lucht stak. U had er bij moeten zijn. Nee, echt!

1 reactie

reageer ook 

Maandag 23 augustus 2010 - 20u45

den hollander

2e keer op PP en voor het eerst gehoord van Eels, wauw ben gelijk fan voor het leven

 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

Partnerfestivals

Jouw aanraders