© Eddy Petroons
Het optreden
De hitte doet ook onze hormonen dansen.
De Leedse lads mochten voor de vijfde keer op het hoofdpodium van Werchter staan, en we waren benieuwd hoe het publiek op hun nieuwe materiaal zou reageren: 'The Future Is Medieval' is minder rechttoe rechtaan dan hun vorige platen en komt wellicht het beste tot zijn recht tijdens een clubconcert.
De heren beseffen dat wellicht zelf ook: afgezien van de nieuwe single 'Little Shocks' (door bepaalde delen van het publiek meegejoeld), 'Long Way From Celebrating', 'Starts with Nothing' - de nummers met het meeste hitpotentieel - en 'Kinda Girl You Are' (dat niet op de nieuwe plaat staat) - passeerden alle hits de revue.
Van opener 'Everyday I Love You Less And Less' over 'Modern Way' tot de in een razende instrumentale chaos eindigende afsluiter 'Oh My God': u brulde, danste en klapte vrolijk mee.
Wat wij zo geestig vinden aan de Kaiser Chiefs - naast het feit dat Wilson te allen tijde een ironische grijns om zijn lippen heeft hangen - is hun boyish charm, dat doorgetrokken wordt in hun lyrics: 'It's only 'cause you came here with your brothers too / If you came here on your own you'd be dead' uit 'Angry Mob' is daar misschien nog het beste voorbeeld van.
Wilson was zoals gewoonlijk zijn cheeky zelve: hij gooide tamboerijnen in het rond, kegelde zijn microfoonstandaard tegen de grond, vrijde de camera op en klom tijdens 'I Predict A Riot' de PA-toren op - waarna hij 'It's our fifth time here in Belgium and it gets better every time!' schreeuwde. Het zijn dezelfde trucjes die hij de vorige Werchter-edities uit de kast haalde, maar hey: ze werken nog steeds. Kaiser Chiefs: de ultieme festivalband.
Hoogtepunt
'Angry Mob' - al vond het publiek 'Ruby' duidelijk stukken beter.
Quote
'Say hello to Maiden for us! Maiden! Maiden!'
- doen we meteen, Wilson!



























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)



2 reacties
reageer ookS.V
Vrijdag 15 juli 2011 - 17u31
"Kinda girl you are" staat wel op hun nieuwe cd (the future is medieval)
Mc-thijsen
Dinsdag 5 juli 2011 - 20u08
Top optreden! Inderdaad de standaard truckjes maar het gaf wel feest!
Reageer ook