
Tony - wij mogen hem al tutoyeren - is geen sombere kniesoor zoals Peter Parker ('Spider-Man') of Bruce Wayne ('Batman'), maar een stinkend rijke losbol die graag de ijsblokjes in zijn whiskyglas laat rinkelen, ongelooflijk hippe pakken en een nog hipper baardje draagt, en er prat op gaat de laatste twaalf covermodellen van het mannenblad Maxim te hebben veroverd. We mochten 'm meteen. Zelfs zijn alter ego, de uit goud en titaan opgetrokken superheld Iron Man, mag als een soort reusachtige lokeend naast ons aan de toog komen staan: grieten vallen nu eenmaal op blinkend metaal. En wij vallen, dat had u intussen wel in de smiezen, op de comic book-adaptatie 'Iron Man' van regisseur Jon Favreau, die zijn film zelf omschrijft als een vrolijke mix tussen een spionagethriller, een Bondfilm met een zweem Tom Clancy, 'Batman Begins' en een Altmaneske 'Superman': de nagel op de RoboCop.
'Iron Man' is géén op eencellige multiplexzombies afgestelde digitale effectenorkaan à la 'Transformers', maar een heerlijk entertainend avontuur waarin eindelijk nog eens wat tijd wordt uitgetrokken voor een fatsoenlijke opbouw (het duurt zeker een uur voor je Iron Man te zien krijgt) en waarin de actietaferelen (die overigens knétteren!) helemaal ondergeschikt zijn aan de karakters, de geinige dialogen en een algemene sfeer van pure fun. Die fun wordt vooral aangejaagd door een opmerkelijk geïnspireerde casting: Robert Downey Jr., in het echte leven zelf een notoire boemelaar, amuseert zich zichtbaar te pletter als Tony Stark, Gwyneth Paltrow valt als Starks manusje-van-alles Pepper Potts voor één keer goed te verdragen, en Jeff The Dude Bridges heeft - u moet het zien om het te geloven - voor de gelegenheid zelfs zijn schedel biljartbalkaal geschoren! Wat ons tot de volgende ijzersterke uitsmijter brengt: we kunnen haast niet wáchten op de sequel!




























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


3 reacties
reageer ookbroere
Maandag 19 mei 2008 - 19u14
verstand op nul blik op oneindig? pure fun.
Tacha
Maandag 12 mei 2008 - 21u50
Ik heb niet genoten van deze film. Geef mij maar Spiderman. Ik kijk wel uit naar de nieuwe Hulk-film.
aquajulner
Zaterdag 3 mei 2008 - 16u53
omg
Reageer ook