
Guido Van Meir (scenarist): 'Kroniek van een generatie'
"'Scenario, regie, acteerwerk: het was pure chemie'"
Brein en ziel van 'Terug naar Oosterdonk' is scenarist Guido Van Meir, de man wiens geest ook op vrolijke wijze rondwaait in de geschriften van Wonderboy en Cornelius Bracke. De bekende waarschuwing van Pietje de Leugenaar indachtig ('Het is gemakkelijker een wilde hengst te bestijgen dan een stomme vraag') geef ik mijn kantoorstoel een kwartdraai en steek van wal.
HUMO Wanneer is 'Oosterdonk' beginnen te gisten in je hoofd?
GUIDO VAN MEIR
« In 1981 vroeg toenmalig Theater Verticaal-directeur Daan Hugaert me om een theatertekst te schrijven rond Pietje de Leugenaar, een zonderling figuur die ik af en toe liet opduiken in Humo. Dat toneelstuk is het embryo van de serie. Toen al woonde Pietje in een bedreigd polderdorp dat voor de helft ondergespoten was. Op tv is dat Oosterdonk geworden, een samentrekking van de verdwenen polderdorpen Oosterweel en Wilmarsdonk, opgeruimd om plaats te maken voor de uitbreiding van de Antwerpse haven.» Ik ben opgegroeid met de verhalen over de verdwenen dorpen. Mijn moeder is opgegroeid in Oosterweel. Een tante had een boerderij in de Oosterweelse polder, tot alles in de jaren 50 onder het zand verdween. Dat maakte een enorme indruk op de mensen in de streek. Bij mijn weten is een dergelijke aanslag op oude dorpsgemeenschappen nooit gebeurd in België, althans niet op die schaal.»
In Humo 3461 vindt u ook interviews met Marc Van Eeghem (Louis Bosmans), Ides Meire (Brecht Bosmans) en Frank Van Passel (regisseur)
Pietje goes classic
Op The Wild Site kunt u de Humo-stukken nog eens teruglezen waarin Pietje de Leugenaar voor het eerst opdook, alsook een interview met hem. U kunt er ook kijken naar de trailer van de dvd van 'Terug naar Oosterdonk'.






























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook