Mediajaar 2008: het overzicht met Rik Torfs en Goedele Liekens

humo-archief Maandag 29 december 2008 - 07u58, door (grodb)

Wie wil terugblikken op de hoogte- en dieptepunten van het mediajaar 2008, kan slechtere gesprekspartners kiezen dan Goedele Liekens en Rik Torfs. Zij bracht haar eigen personalityblad op de markt, maar haar contract met VT4 werd door die omroep eenzijdig opgezegd. Hij was meer wél dan niet op tv: in 'De slimste mens', 'De laatste show', 'De pappenheimers', 'Nooitgedacht' en we vergeten er vast nog een paar ('Het braambos'?).

16262_goedeletorfs-406.jpg© Johan Jacobs

Het volledige jaaroverzicht leest u vanaf dinsdag 30 december in Humo 3565. Hieronder vindt u alvast enkele passages, telkens mét het betreffende beeldfragment.

"'Ik hou er ernstig rekening mee dat mijn tv-carrière voorgoed voorbij is'"

 

Maart: Geert Wilders brengt zijn anti-Koranfilm 'Fitna' uit.

Torfs «Zijn kapsel bleek spectaculairder dan de inhoud van de film.»

HUMO Hoe ver mag je gaan in het uiten van je persoonlijke mening over godsdiensten?

Torfs «Zeer ver. Journalist Henk Hofland heeft er toen voor gepleit om de politiebescherming voor Wilders op te heffen, zodat hij een schietschijf zou worden voor terroristen. 'Dan zou hij tenminste voelen in welke positie hij Nederland brengt,' was de redenering. Dat vond ik verwerpelijk. Uiteraard is Wilders een klootzak, maar hij verdient bescherming, net als iedere andere burger. Ik vind wel dat je mensen moet opvoeden om beleefd te zijn. Het is niet omdat je iets mág zeggen dat je het ook móét doen.»

Humo 3565 30/12/2008

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 30 december

Nr. 3565

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders