'Dirty Mind': het filmbeduut van Wim Helsen

humo-archief Maandag 19 januari 2009 - 10u37, door (es)

Wim Helsen heeft het razend druk: straks gaat zijn theatershow 'Het Uur Van De Prutser' in première, en daarnaast maakt hij zijn acteerdebuut in 'Dirty Mind', de nieuwe film van Pieter Van Hees ('Linkeroever'). Hij speelt Diego, een verlegen, met een laag zelfbeeld worstelende loser die na een ongeval wakker wordt als de zelfverzekerde Tony T.. Het is een prachtige film: ontzettend grappig, razend knap gemaakt, maar bijwijlen ook enorm ontroerend.

16504_dirtymind-helsen-406.jpg

 Wim Helsen, bekend van 'Heden Soup!', 'Bij Mij Zijt Ge Veilig', 'De Vrienden van de Poëzie' en 'Het Programma Van Wim Helsen', komt ons afhalen aan het treinstation van Berchem. Wanneer we de baan opdraaien, vertrouwt hij ons toe dat hij hier enkele jaren geleden een onzachte aanvaring had met een ander voertuig. 'Rudy Vandendaele zat naast me,' vertelt hij, 'We waren ongedeerd, maar mijn auto was total loss.' We checken snel of onze veiligheidsriemen wel goed vastklikken, maar de carabetier blijkt een voorzichtige chauffeur te zijn.

"'Zolang ik er zelf geen last van heb, vind ik het best oké een sul te zijn'"

Nadat we zonder blutsen in een Berchemse taverne zijn aangekomen, vragen we aan Helsen hoe hij bij 'Dirty Mind' betrokken is geraakt.

Wim Helsen «In 2006 heeft Pieter me opgebeld. Hij had 'Heden Soup!' op televisie gezien, was daar erg enthousiast over, en zag mij vanaf dat moment als hoofdrolspeler in zijn film. Hij heeft mij het scenario doorgestuurd, en vervolgens hebben we eens afgesproken. Ik had aanvankelijk toch wat vragen: ik ben niet getraind in het lezen van scenario's, en kon me er niet zóveel bij voorstellen. Maar ik vond het basisgegeven - man verandert van persoonlijkheid - ongelooflijk interessant. Zo iemand zag ik mezelf wel spelen.

»In het begin dacht ik wel: 'Ga ik dit kunnen?' Ik had per slot van rekening nog nooit geacteerd. Maar ik heb met mijn twijfels komaf gemaakt door te denken: 'Wat is het ergste wat kan gebeuren?' Dat is een goeie oefening: je eigen angsten opzoeken door een worst case scenario op te stellen. Ik dacht: 'Wel, het ergste wat kan gebeuren is dat 'Dirty Mind' een rotfilm wordt, waarin ik dan ook nog eens verschrikkelijk slecht speel. Dat lijkt mij het einde van de wereld niet.'

»Wat mij finaal over de streep trok, was de persoonlijkheid van Pieter. Ik had er het volste vertrouwen in dat hij begreep wat ik zei, en ik begreep ook alles wat híj zei. Dat was heel belangrijk voor me; intuïtief voelde ik dat het goed zat.

»Ook belangrijk: Sien Eggers (speelt in 'Dirty Mind' de rol van Diego's moeder, red.), die in haar carrière toch met heel veel regisseurs heeft gewerkt, was vol lof over Pieter. Sien zei: 'Regisseurs als Pieter en de Jakke (Jan Eelen, red.) doen niet alsof ze het weten wanneer ze het níet weten. Ze hebben wel visie, maar dat betekent nog niet dat ze tot in het kleinste detail in hun hoofd hebben hoe een scène er moet uitzien.' Mannen als Pieter en de Jakke zijn zelfverzekerd genoeg om te kunnen zeggen: 'Sorry, ik ben er nog niet helemaal uit, we moeten nog wat blijven proberen.' Zoiets geeft eigenlijk enorm veel vertrouwen.»

'Dirty Mind'-downloads

Download gratis de titelsong 'My Dirty Man' van Lalalover feat. Tony T, ringtones van Tony T of een hilarische voicemail op humo.be.
Naar de downloadpagina!

'Dirty Mind': videofragmenten

Kan u niet wachten op de film? Stil uw honger met vijf exclusieve scènes uit de film.

'Dirty Mind'-wedstrijd

Wat kunt u winnen? Eén 'Dirty Mind'-jasje - inderdaad: hét jasje dat Wim Helsen in de film draagt - drie Nixon-horloges en vijf Car dropping smart jumps (jawél) door Benji Fun.
Naar de wedstrijdpagina

Humo 3568 20/01/2009

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 20 januari

Nr. 3568

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders