© Johan Jacobs
Ondertussen heeft hij ook geacteerd in de Nederlandse speelfilm 'Terug naar de kust' van Will Koopman, en in 'Dossier K.' van Jan Verheyen, het zogeheten vervolg op 'De zaak Alzheimer', dat binnen afzienbare tijd in première gaat. Op de Vlaamse kijkdoos is hij op dit ogenblik te zien in de tv-serie van 'De zaak Alzheimer', en ook in 'Los zand'.
''Klein fruit, onweer en leisteen''
Laatst werd hij in het radioprogramma 'De ochtend' geacht klanten te werven voor 'Los zand'. 'Het is dus een soort thriller,' sprak Lisbeth Imbo, 'waarin we te weten moeten komen wat er scheelt met de personages?' - 'Eventueel. Als je dat te weten wil komen,' antwoordde Koen droogjes. 'Waarom zouden we anders kijken?' drong de radiojournaliste aan. Haar subtekst luidde: wat zullen we nu krijgen? 'Geen idee,' zei Koen, waarna hij zich nader verklaarde: 'Ik stimuleer mensen graag om buiten te zitten en niet voor de tv, zeker als het goed weer is.' (Zie ook Het Gat van de Wereld) Er kondigde zich een stralende dag aan. Het duurde niet lang of krantenjongens probeerden dit akkefietje - de onverwachte toon van Koen De Bouw - tot een rel op te poken, maar zover kwam het niet. Ik vroeg me intussen af waarom de acteur die keer zo vroeg op de dag zei wat hem werkelijk voor de geest kwam. Misschien wel omdat hij eind september 45 wordt, het mannelijkste jaar in een gemiddeld westers mannenleven, maar ook hét jaar des onderscheids.
Koen De Bouw «Ik ben al blij dat je er een context voor probeert te bedenken. Het is mij in het leven nog het meest om het leven op zich te doen - ik heb de laatste jaren steeds meer ingezien dat heel veel bijzaak is.
»Maar om even op dat concrete voorvalletje terug te komen: het is niet mijn gewoonte om naar televisieseries te kijken waarin ik zelf meespeel. Meestal zie ik ze níét, en een enkele keer bekijk ik hooguit twee afleveringen, nooit méér. Een maker is daarom nog geen kijker, hè. En niet alle producties waarin ik sta zijn voor mij, als kijker, bedoeld. Wat ik over 'Los zand' gezegd heb, was een staaltje van ongelukkige timing. Ik was nogal opgefokt, want ik stond op het punt naar een persconferentie in Amsterdam te vertrekken, voor 'Terug naar de kust'. De vraag is: mag je van een acteur verwachten dat hij ook aan marketing doet?»
U leest het interview met Koen De Bouw vanaf dinsdag 22 september in Humo 3603
Bekijk de Koen De Bouw-fotospecial
Los zand - één: Bekijk webisodes van 'Los zand'
Eén, donderdag 1 okt., 21.20
Groene vingers
vtm, zaterdag 26 sep., 17.55
De zaak Alzheimer
Eén, zondag 27 sep., 21.25
'Terug naar de kust' van Will Koopman
'Dossier K' van Jan Verheyen




































3 reacties
reageer ookopa
Zondag 18 oktober 2009 - 09u35
Koen zegt helemaal niets over zijn huis. wél over leisteen. Bovendien worden bakstenen in vele beschermde dorpen geweerd.Niet omdat ze mooier zijn hoor ...Bakstenen zijn trouwens niet meer wat ze warenen zitten vol ( vaak schadelijk ) afval. Bovendien hebben ze ons landje tot het lelijkste land ter wereld gemaakt.
mams
Dinsdag 13 oktober 2009 - 14u17
koen zegt dat zijn huis mooier is dan een huis met bakstenen, omdat het handgekapte stenen zijn. bakstenen zijn ook dikwijls hand gevormd!! en vroeger maakten veel mensen hun bakstenen zelf in een veldoven.
D.H.L.
Woensdag 7 oktober 2009 - 11u53
In "het ontroerende parcours: Koen De Bouw" vertelt Koen dat hij ontroerd wordt door bosbessen, bosaardbeien en ook bramen. Dat deed hem denken aan een sprookje van Godfried Bomans. Het ging over een bramen kweker die vertelde aan alle dorpelingen dat hij duizenden diamanten in een veld had gezien. Toen ze snel gingen kijken waren er enkel dauwdruppels. Koen vertelde toen dat ze de beramenplukker in een beerput hadden gegooid. Dat is incorrect. Ze hadden hem opgehangen. Groeten
Reageer ook