Nick Cave: 'Werk en seks' (vervolg)

humo-archief Maandag 25 januari 2010 - 10u09

- Toen je vorige zomer op Glastonbury speelde, droeg je je set op aan de net overleden Farrah Fawcett. Wilde je de Michael Jackson-fans op de tenen trappen?

Cave «Ik ben zelf een grote Michael Jackson-fan, maar als performer was hij wel een lastige collega: hij gaf ons allemaal het gevoel dat we met lood in onze schoenen op het podium stonden. In vergelijking met hem waren wij een bende amateurs. Met alle respect, maar in die zin is het beter dat hij er niet meer is. Tegelijk vond ik het nogal sneu voor Farrah dat ze in diezelfde week als Michael het loodje legde: haast niemand had aandacht voor háár.»

- Is je thuisstad Warracknabeal nog steeds van plan een standbeeld voor je op te richten?

Cave «Niet zolang er een recessie heerst, nee. Op één of andere manier voelt het niet juist om een imposant standbeeld te gaan oprichten in een stad die geteisterd wordt door extreme droogte.»

- Hoe komt het dat seks zo zwaar vertegenwoordigd is op je Grinderman-plaat en in je roman?

Cave «Als een man de vijftig voorbij is, gebeurt er een vreemde klik in zijn brein: hij raakt obsessief geïnteresseerd in seks en ziet alles alleen nog in het licht dáárvan. Maar dat duurt maar kort. Je staat even op de top van de berg, en daarna mag je aan de afdaling beginnen.»

- Jij bent er nu 52. Heb je plannen om het trager aan te gaan doen?

Cave «Mijn agenda voor komend jaar staat vol. Maar vraag me niet wat er precies in staat, want dat weet ik niet. Ik weet zelfs amper wat ik vorig jaar heb gedaan. Stel dat ik minder zou gaan werken: geen idee wat ik zou moeten doen met mijn tijd.»

- Meer slasherfilms bekijken?

Cave (lacht) «Ik weet het niet. Ik werk graag. Het probleem is dat, als ik te veel nieuw werk aflever, ik er al die vervelende promotie bij moet nemen. Daar word ik doodmoe van.»

- Snel dan: kun je het voorbije decennium even samenvatten in een Twitter-bericht van maximum 140 tekens?

Cave «Voor mij persoonlijk was het werken, werken, werken. Zo weet je meteen dat ik nooit Twitter. Of wat had je gedacht?»

Humo 3621 26/01/2010

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 26 januari

Nr. 3621

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders