
Wij stuurden vriendverzoeken - mocht u het Engels als voertaal verkiezen: friend requests - naar een kwintet bekende Facebook-gebruikers en voelden hen vervolgens aan de tand over de voordelen en gevaren van dit razend populaire medium. Zijn journalist Yves Desmet (2.687 vrienden), radiostem Heidi Lenaerts (1.041), reclamemaker Jens Mortier (990), Vlaams minister Ingrid Lieten (846) en televisiemaker Michiel Devlieger (185) gebruikers van het eerste uur of gewoon dikke meelopers?
"'Ik vind het gewoon tof dat zoveel mensen mijn vriend willen zijn'"
Enkele quotes
Michiel Devlieger «Ik heb mijn Facebook-profiel aangemaakt net voor 'Van vlees en bloed' op antenne ging. We hadden er tijdens het schrijven en regisseren één en ander over opgevangen, maar we hadden nooit de tijd gehad om er ons in te verdiepen. Maar we wilden wel dat zoveel mogelijk mensen naar ons programma keken, en via fanpagina's op sociale netwerksites kun je daar een beetje tamtam over maken - zo ver waren we wél. Ik ben tegelijk lid geworden van Facebook, MySpace en Netlog, maar ik ben sindsdien alleen nog op Facebook geweest.»
Ingrid Lieten «Ik had al een Facebook-profiel toen ik nog aan het hoofd van De Lijn stond, maar dat had ik niet zelf aangemaakt: iemand gaf zich voor mij uit. Da's strafbaar, maar zolang er geen bezwarend materiaal op verscheen kon ik daar wel mee leven. Bovendien hield mijn zoon een oogje in het zeil: hij was bevriend met de valse Ingrid Lieten. Althans tot hij eens een berichtje stuurde: 'Kijk een beetje uit wat je hier zegt, want je hebt het wél over mijn ma, hè.' Waarop hij prompt gedefriend werd (lacht).»
Jens Mortier «Ik laat ook iedereen binnen: best gezellig, zo'n virtuele bende. En je hoeft die zogenaamde vrienden niet bij je thuis uit te nodigen, hè. Bovendien is het ontzettend zielig als je iemand die je vriend wil worden zomaar negeert, niet? Ik vind dat gewoonweg tóf als mensen mijn vriend willen worden.»
Yves Desmet «Ik ken mensen wier leven je - gesteld dat je daar zélf de tijd voor had - bijna van minuut tot minuut kunt volgen, van ontbijt tot slapengaan. Enfin, leven: soms vraag ik me af of ze nog wel iets anders doen dan hun status updaten. De kwaliteit van het Facebook-verkeer is helaas conjunctuurgevoelig. Tijdens de krokusvakantie laten sommige van mijn contacten graag weten dat ze op de latten staan. Of erger: aan de Glühwein zitten. Tja, dan vind ik Facebook al een stuk minder interessant.»
Heidi Lenaerts «Je moet een beetje uitkijken met wat je erop zet. Ik hoorde viavia over een Belgisch koppel dat in Italië woonde en hun Facebook-instellingen had aangepast van 'getrouwd' naar 'vrijgezel'. Helaas hadden ze er niet bij stilgestaan dat die wijziging in het overzicht van al hun vrienden in België zou verschijnen. Grote consternatie bij die vrienden, want die wisten helemaal niet dat ze uit elkaar waren, en ze hadden het ook niet zien aankomen. Maar het kan nog onnozeler: het Israëlische leger heeft vorige week nog een geheime missie moeten afblazen omdat een soldaat ze had aangekondigd op Facebook (lacht).»
Het volledige Facebook-artikel leest u in Humo 3628 van dinsdag 16 maart 2010.




































2 reacties
reageer ookjakhals
Zaterdag 3 april 2010 - 16u12
Bij mij kunnen ze de pot op met hun KLOOTZAKKERIJ
Jakhals
Zaterdag 3 april 2010 - 16u11
Welke onnozelaar zegt hier dat facebook goed is.Dat ze maar eerst eens kijken dat hun site wel degelijk werkt ,want dat is op het moment niet zo. Het enige wat hier telt is zoveel mogelijk mensen bijeen te krijgen en voor de rest doen ze er niets aan. Ze zettebn ook van alles op en het werkt NIET,daar moet je geen geleerde voor zijn omdat te ondervinden ,en jullie noemen deze site dan goed .Daar heb ik dan een vraag bij als die goed zou draaien wat zeggen jullie daar dan tegen?
Reageer ook