Bekende Chauffeurs nemen afscheid van het papieren rijbewijs

humo-archief Maandag 12 juli 2010 - 10u10, door (nj) en (kt) en (fvd)

Vanaf deze maand worden de oude papieren rijbewijzen geleidelijk vervangen door een Europees exemplaar, compleet met een chip die behalve uw persoonsgegevens nog een schat aan informatie bevat. Wij vonden dat de ideale gelegenheid om een paar Bekende Koppen op de loopbrug te laten plaatsnemen: herinneren zij zich nog hun eerste autorit? En hun eerste verkeersboete? En met welke muziek scheuren ze graag over het asfalt? Koppeling los, gaspedaal indrukken en go!

20559_Barman-rij-.jpg

U bent bijna achttien en kunt niet wáchten om de files nog wat langer te maken? What's the rush: Tom Barman (zaterdag 7 augustus met dEUS op Dranouter) haalde zijn rijbewijs op zijn zevenendertigste en heeft niet het gevoel dat hij vóór die tijd veel gemist heeft.

"Tom Barman: 'Pure lamzakkerij'"

HUMO Waarom was het er nooit eerder van gekomen?

Tom Barman «Op tournee wérd ik gereden, en anders deed ik alles met de fiets, de tram en vooral de scooter. Het betrof weliswaar scooters waar je evengoed een rijbewijs voor nodig had, maar euh, daar ben ik al die tijd goed mee weggekomen (lacht).

»Een jaar of vier, vijf geleden begon het plots te kriebelen, waarna de uitstelpolitiek begon: 'Volgend jaar doe ik zeker mijn examen. Nee, het jaar daarop. Nu moet het er écht van komen. Allez, nog één jaartje dan.'

»In oktober 2009 ben ik er dan toch maar voor gegaan. Ik heb het geleerd bij een rijschool hier om de hoek, in de Lange Leemstraat. Ik denk dat het me op de snelst mogelijke tijd gelukt is: drie maanden en één dag, zoiets.»

HUMO Keken ze er bij de rijschool enigszins van op dat ze de zanger van dEUS in hun auto hadden zitten?

Barman «Omdat ik het snel wou doen, had ik allemaal verschillende instructeurs - vriendelijke mensen, trouwens - en ofwel kenden ze mij niet, ofwel deden ze alsof. Eentje was wel op de hoogte, en die vertelde me dat ze het op hun bureau over mij hadden gehad.

»Die mens had aan zijn collega's en zijn bazin gevraagd 'of ze mij nu écht niet kenden'. Tot zijn verbazing schudde iedereen het hoofd, en dus zei die gast: 'Maar allez, da's nochtans de Bruce Springsteen van België!' Waarop zijn bazin: 'Wie is Bruce Springsteen?' (lacht)»

Bekijk het filmpje Jozef en Johnny:

HUMO Was je nerveus voor het examen?

Barman «Dat niet, maar 't was natuurlijk een tijdje geleden dat ik nog eens iets had moeten blokken. Ik was er voor mijn theorie en voor mijn praktijk allebei van de eerste keer door, maar voor mijn praktijk met de hakken over de sloot.

»Ik dacht dat ik een goed parcours had gereden, maar achteraf zei de examinatrice: 'Je remtechniek is nog niet helemaal in orde, je reed ergens maar 32 waar je 50 mag, én je hebt bijna een voetganger van het trottoir gemaaid' - was me compleet ontgaan. 'Maar ik geef je het voordeel van de twijfel. Je bent geslaagd.' Hoera!»

HUMO Hoe lang moet jij 's avonds gemiddeld rondcirkelen om een parkeerplaats te vinden?

Barman «Ik heb een garage, dus da's geen probleem. Maar Alan, onze bassist, is onlangs in Antwerpen komen wonen en die heeft het vlaggen: 's avonds vindt hij binnen een kilometer van waar hij woont nergens parking. Wel knudde natuurlijk.

»Ik probeer nog altijd zoveel mogelijk met de fiets, met het trammeke of gewoon te voet te gaan, maar soms pak ik voor een belachelijk afstandje uit pure lamzakkerij toch maar de auto. Daar was ik op voorhand voor gewaarschuwd, en het is waar: zodra je een auto hebt, gebruik je ze ook.»

Bekijk het filmpje 'Rijbewijs kwijt':

Humo 3645 13/07/2010

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 13 juli

Nr. 3645

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders