Aloe Blacc: de man achter 'I Need a Dollar'

humo-archief Maandag 11 oktober 2010 - 09u35, door (kv)

Voor de fans van Stones Throw Records - de stal van Madlib, Mayer Hawthorne en J Dilla zaliger - was Aloe Blacc al langer een bekende naam. Op dat label bracht hij in 2006 zijn debuut 'Shine Through' uit, een lappendeken van muziekstijlen verwant aan hiphop. Door op 'Good Things' resoluut de kaart van de retrosoul te trekken, breekt hij nu ook door bij het grote publiek. Yep, dit is de man achter de hit 'I Need a Dollar'.

21127_Aloe-by-Dan-Monick-3-127551.jpg© Dan Monick

Enkele quotes uit het interview met Aloe Blacc

  • HUMO 'Natural Fact is, honey / That I can't pay my taxes' zong Marvin Gaye bijna dertig jaar geleden in 'Inner City Blues', en even later was hij écht op de vlucht voor de fiscus, tot in België toe. Mag ik uit 'I Need a Dollar' afleiden dat ook jij de keerzijde van de American Dream al hebt gezien?

    "'Stevie Wonder, Marvin Gaye, Sam Cooke: in dat rijtje hoor ik thuis'"

    Blacc «Ik heb die song geschreven nadat ik ontslagen was uit mijn job als businessconsultant; 't is mijn kritiek op corporate America. Ik heb het daar wel vaker over op 'Good Things': 'Misfortune' gaat bijvoorbeeld over mensen die verliefd worden op geld. Hebzucht is dé ziekte van onze tijd.»

  • HUMO Aan de andere kant kan je in het succes van zwarte artiesten die níét over politiek zingen ook een statement zien: hun status zou emanciperend werken.

    Blacc «Vroeger klopte die stelling, ja. Kijk maar naar het succes van Motown midden jaren zestig. Geen enkele van hun songs had een sociale lading, en toch hebben ze bijgedragen aan de integratie van zwarten in Amerika.

    De blanke bevolking viel als een blok voor die sound, en de Motown-sterren werden idolen, inspirerende voorbeelden voor zwarte jongeren. Maar in 2010 is die strijd is gestreden. 't Is geen politieke daad meer om als zwarte artiest een heel imperium te bouwen, door zoveel mogelijk merchandising op de markt te brengen.»

  • HUMO Wie of wat heeft 'Loving You Is Killing Me' geïnspireerd?

    Blacc «Ongeveer iedereen in mijn omgeving. Bijna iedereen die ik ken is gescheiden of zit vast in een moeizame tot ronduit slechte relatie: een vreselijke vaststelling. 'Loving You Is Killing Me' is mijn pleidooi om op zoek te gaan naar échte liefde, ook al moet je daar een tijd alleen voor zijn.»

Aloe Blacc speelt op zaterdag 16 oktober in Het Depot in Leuven (uitverkocht) en op zondag 17 oktober in de Vooruit in Gent.

U leest het volledige interview op dinsdag 12 oktober in Humo 3658/40.

 

Humo 3658 12/10/2010

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 12 oktober

Nr. 3658

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders