© Jelle Vermeersch
Enkele quotes uit het interview
HUMO Over je heimwee werd in de voetballerij wat lacherig gedaan.
"'Hij hoeft me niet altijd gelijk te geven. Maar ietske meer zou wel mogen'"
Van Damme «Ik kan erin komen dat je niet begrijpt dat ik zo snel weer uit de Premier League weg wilde. Ik zou het van een andere speler wellicht zelf ook niet hebben gesnapt, 't is tenslotte de droom van iedere prof. Maar ermee lachen?»
Clijsters «Die mannen hebben misschien geen vrouw zoals gij, hè?»
Van Damme «Sommige mensen denken precies dat ik een machine ben. Geen gevoelens. Maar ze kennen me alleen van op het voetbalveld.»
Clijsters «Die stoere gast met al zijn tattoos heeft een klein hartje.»
- HUMO Vanden Stock noemde je ook 'labiel'. Toch een klasseclub, hè, Anderlecht?
Van Damme «Ik had zoiets niet verwacht van Roger Vanden Stock. Ik heb hem altijd gerespecteerd, nu nog. Mij zal je niks slechts over hem of over Anderlecht horen zeggen. Hij was - denk ik - gewoon gefrustreerd omdat het Standard was. Dat zit heel diep, blijkbaar.»
Clijsters «Toen ik de reacties uit Brugge en Anderlecht hoorde, wist ik dat Jelle de juiste keuze had gemaakt.»
Van Damme «Ach, zo gaat dat in het voetbal. Allemaal fucking politiek. De ene week ben je de man, de volgende week word je uitgespuugd. De clubbesturen reageren net hetzelfde als de supporters. Ik stel me daarboven. Op Anderlecht krijgt iedereen nog een hand van me.»
HUMO Heb je nooit spijt gehad dat je moest stoppen, Elke?
Clijsters «Neen. Toptennis was eigenlijk niks voor mij. Ik had wel talent - mijn balgevoel was zelfs beter dan dat van Kim - maar ik had niet haar fysieke en mentale kracht. Ik was ook niet zo gedisciplineerd als zij: ik ging graag eens stappen. En ik piekerde te veel.»
Clijsters «Weet je, 't is net zoals bij Jelle: als Kim wint, ben ik blij voor haar, maar ik hoef niet al die wedstrijden op de voet te volgen. Kim is in de eerste plaats mijn zus. Dat tennissen, dat is gewoon haar job. Andere mensen kunnen daar precies beter van genieten dan ik. Die kijken ook naar haar op. Ik zie Kim gewoon graag, dat is iets heel anders.»
U leest het volledige interview op dinsdag 24 januari in Humo 3673/04.






























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook