'Olraait!': Clement Peerens maakt een vuist

humo-archief Maandag 18 april 2011 - 11u32, door (hm)

Ons gesprek met Clement Peerensbegint met een twee uur durende monoloog waarin iedereen het moet ontgelden.

22222_cpexFOTO2011_2-174392.jpg

'Coldplay is het Fukushima van de popmuziek. Anouk zou haar hysterische gekrijs beter binnenskamers houden. Tien minuten Selah Sue volstaat om het geluid van een slijpschijf te leren waarderen, en haar kapsel veroorzaakt meer fijn stof dan zes kilometer snelweg. Het tellen van de korreltjes op een vierkante meter schuurpapier is boeiender dan de nieuwe single van Goose. Als orka's Beth Ditto horen zingen, worden ze bronstig.' Enzovoort.

"'Mokerslag is my middle name'"

Enkele quotes

Nadat hij is uitgeraasd, kijkt hij mij aan zegt: 'Zeg, waarom stelde gij geen vragen? Ge zijt toch journalist?' Het gesprek over de cd 'Olraait' van The Clement Peerens Explosition, die volgende week bij uw lijfblad steekt, kan beginnen.

  • HUMO Soms zijn die overgangen wel vreemd. Zo neemt het nummer 'Sympathieke mensen' op het einde een onverwachte wending: je zet nog even de aanval in op het verschijnsel chocomousse. Waarom?

    Peerens «Maar dat is die diepgang! Luistert, sympathieke mensen zijn een kwaal die men niet genoeg kan bestrijden. Een mens wordt dagelijks gebombardeerd met vragen als oe ist? en sava? en alles goe? Vragen van sukkels die daar totaal geen zaken mee hebben! Is het niet veelbetekenend dat zulke stommiteiten nérgens voorkomen in de heilige boeken van de wereldgodsdiensten? Er is niet één passage te vinden waar iemand zegt 'Daar sè! Jezus sè! Hoe is 't, maat?' of 'Ha, de Mohammed! Alles kits?' of 'Maar wie da we daar hebben! Den Boeddha begot! En? Alles oké in 't nirvana?' Nee, de mensen konden toen nog respect opbrengen. Niemand probeerde tof en sympathiek te doen. Sindsdien is het bergaf gegaan met de beschaving. Daarover gaat die song.»

  • HUMO Maar wat heeft dat met chocolademousse te maken?

    Peerens (windt zich op) «Verstaat ge 't niet of wilt ge 't niet verstaan? De hedendaagse sympathieke mens is als chocolattemousse: opgeklopt, meer lucht dan inhoud, zeemzoeterig, flauw en verpakt in het plastieken potteke van de oppervlakkigheid. Het is een poëtische samenvatting van mijn boodschap aan de wereld. Ik vind sympathieke mensen onsympathiek. Verstaat u?»

  • HUMO Jullie nieuwe drummer is ook een merkwaardig figuur, om het zacht uit te drukken.

    Peerens «Den Dave? Omdat hij een seksoperatie wil ondergaan bedoelt ge? Dat is inderdaad wat raar. Kijk, het is niet altijd gemakkelijk om een man te zijn. Maar als ge u daarom wilt laten ombouwen, dat is toch een beetje van de regen in de drop, vind ik. Ik heb geprobeerd dat uit zijne kop te praten, maar hij was niet voor rede vatbaar. Die weigering om naar doordachte argumenten te luisteren toont wellicht aan dat hij mentaal al in het female kamp zit, maar dat wil ik in het midden laten.»

  • HUMO CPeX is altijd een mannenclub geweest. Heb je erg moeten wennen aan een transseksuele drummer?

    Peerens «Daar mag een mens niet aan willen wennen! Mijn ergste nachtmerrie is dat ik ooit wakker zou worden naast den Dave, met vage herinneringen aan de verschrikkelijke dingen die ik heb gedaan. Een ongeluk is tenslotte rap gebeurd, zeker onder invloed van bepaalde producten die zich wel eens binnen mijn bereik bevinden. Om dat te vermijden ga ik nooit met den Dave op café, om maar iets te noemen.»

  • HUMO Nog een laatste vraagje: waarom heet de cd 'Olraait!' en niet gewoon 'Allright!'? Is dat Facebooktaal, of hoe moet ik dat begrijpen?

    Peerens «Het is een afkorting. O.L.R.A.A.I.T. betekent: Onwaarschijnlijk Lomp Rottig Analfabeet Armzalig Imbeciel Tutterfrutbrein, en dat slaat op mensen die stomme vragen stellen, zoals gij, hahaha. We mogen al eens lachen, hè! Maar nu efkes serieus: 'Olraait!' was de strijdkreet waarmee de Germaanse oppergod Odin naar een bijgebouwtje van het Walhalla trok, samen met een aantal stevige maar goed afgetrainde Walküren, om zich na een gewonnen veldslag opnieuw in het strijdgewoel te storten, maar deze keer een strijdgewoel waarin het niet erg is als ge al eens vanonder ligt. Het is een titel die perfect dekt, zal ik maar zeggen, wat zich na afloop van de opnames heeft voorgedaan.»

Het volledige artikel leest u in Humo 3685 van dinsdag 19 april 2011.

Volgende week voor 6,90 euro extra bij Humo: 'Olraait!', de nieuwe cd van The Clement Peerens Explosition

Boecht van Dunaldi

Humo 3685 19/04/2011

Verschenen in:

HUMO van dinsdag 19 april

Nr. 3685

Neem een abonnement

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

abo button
promobtn ipad

Vorige HUMO's

Cover 3742 22/05/2012Cover 3741 15/05/2012Cover 3740 08/05/2012Cover 3739 30/04/2012Cover 3738 24/04/2012Cover 3737 17/04/2012

Schrijf je in op Humo's wekelijkse nieuwsbrief!

Wil je als eerste op de hoogte zijn
van wat er leeft op Humo.be?
Vul hier je e-mailadres in:

Jouw aanraders