
RANDALL CASAER «Bij de voorbereiding van het nieuwe seizoen ben ik een paar dagen gaan meedraaien op de redactie - elk jaar vragen ze wat huurlingen om mee te denken over het concept. Die kans kon ik niet laten liggen: ik heb meteen fanatiek campagne gevoerd om meer tekeningen in het programma te krijgen. Met succes!
»In de eerste plaats dachten we aan rebuskes en zo, maar dat bleek toch iets te moeilijk. En dus hebben we de tekeningen in de fotoronde gestopt. Dat kwam goed uit, want bij sommige thema's was het heel moeilijk om geschikt beeldmateriaal te vinden. De redactie wilde bijvoorbeeld al héél lang iets doen met seksstandjes - op 't internet vind je foto's genoeg - maar het is nogal moeilijk om dat onderwerp op een kuise manier te brengen. Met een tekening kan dat wel. Het spreekt voor zich dat ik daar erg veel plezier aan heb beleefd.»
HUMO Is het moeilijk werk?
CASAER «Ja, want het moet quisbaar blijven. Een tekening moet op een paar seconden te vatten zijn, maar ze mag ook weer niet te veel voor de hand liggen. Een lastige oefening - de schetsen gaan heel vaak over en weer tussen mij en de redactie.
»Vaak zijn de meest fantastische ideeën gewoon niet te raden. Voor het televisieprogramma 'Phara' had ik bijvoorbeeld een prachtige vuurtoren getekend: 'Phara', phare... - heb je 'm? Maar dat bleek helaas twee stappen te ver, en hij is gesneuveld.»
HUMO Vorige week kon Bart De Wever een bevallende maagd Maria niet aan kerstdag linken. Ben je dan tevreden of teleurgesteld?
CASAER «Ik dacht: 'Allez, denk nu toch 's na! Kalf!' Maar het deed me érg veel plezier dat hij het niet herkende. Het mag ook niet te gemakkelijk zijn, hè: als iedereen alles raadt, heb ik mijn werk niet goed gedaan. We mikken op dertig procent missers.»
HUMO Op welke tekeningen ben je het meest trots?
CASAER «Er komt nog een reeks over de boerenstiel waarin ik me helemaal heb laten gaan, in de stijl van Constantin Meunier en Constant Permeke - zoals in de oude tv-serie 'Hard labeur'. (Snuivend) Zo krijgen we eindelijk nog 's wat cultuur op televisie te zien. Want eigenlijk is dát de enige reden waarom ik meedoe met 'De slimste mens'.»





























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook