
Deze avonturenfilm van Ed Zwick gaat over een Zuid-Afrikaanse huursoldaat (het moddervette Afrikaner accent van DiCaprio is hilárisch) die in Sierra Leone betrokken raakt bij de handel in bloeddiamanten: 'In America, it's bling bling. But out here, it's bling blang!'
LEONARDO DICAPRIO «'Blood Diamond' is een echte no-brainer, maar de film wil de kijkers toch ook iets belangrijks vertellen. Namelijk: als je van plan bent om diamanten te kopen, zorg er dan voor dat je weet waar ze vandaan komen. Vraag aan de verkoper of hij wel zeker weet dat die mooie blinkende steentjes niet afkomstig zijn uit één of ander oorlogsgebied. Vráág het gewoon - zo help je het probleem van de bloeddiamanten toch een béétje op te lossen.»
- Doen we! Klopt het dat Quentin Tarantino eerst aan jou had gedacht voor de rol van SS-kolonel Hans Landa in 'Inglourious Basterds'?
DICAPRIO «Quentin heeft me het script laten lezen, en hij liet inderdaad doorschemeren dat hij me wilde voor die rol. Maar uiteindelijk vond hij het logischer om Landa te laten vertolken door een geboren Duitser.»
- Maar jij bent toch een halve Duitser?
DICAPRIO «Mijn grootvader was een Duitse mijnwerker die na de oorlog met zijn gezin naar de Bronx is verhuisd. Hij heeft indertijd nog de première van 'This Boy's Life' bijgewoond, één van mijn eerste grote successen. Hij was ontzettend trots op me; hij droeg een veel te groot kostuum met gouden knopen en riep voortdurend: 'Zat's my grandson!' (lacht).»
- Heeft hij in de oorlog gevochten?
DICAPRIO «Jawel.»
- Aan de zijde van de nazi's?
DICAPRIO «Yeah. Maar mijn grootouders waren misleid door de propaganda. Mijn grootvader heeft aan het Oostfront gevochten - een gruwelijke tijd.»
- Wat mogen we van 'Shutter Island' verwachten? De trailer laat vermoeden dat jullie een heuse horrorfilm hebben gemaakt.
DICAPRIO «Er zitten zeker angstaanjagende momenten in, maar 'Shutter Island' is veel méér dan zomaar een horrorfilm. Je gaat me niet horen zeggen dat Marty een film in de stijl van Hitchcock heeft gedraaid, maar het verhaal baadt wel in een Hitchcockiaanse sfeer. En meer wil ik er voorlopig echt niet over kwijt.»




























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook