Phara

tv-tips Canvas | 22.55 u., door (fvd)

Ons lichaam functioneert naar behoren, dank u vriendelijk. Of hoe dacht u dat wij anders de casting couch van Humo overleefd zouden hebben? En tóch zouden we geen nee zeggen als we onze oren mochten ruilen voor die van Phara de Aguirre, die bij haar tafelgasten geen enkele hapering of twijfel in de stem mist - om vervolgens genadeloos toe te slaan.

18713_Phara2.jpg

Al even tevreden zouden we zijn met de zachte hand die Lieven Van Gils inzet om alle gesprekken van 'Phara' in de goede banen te leiden. In seizoen drie van de talkshow, vanaf vanavond op Canvas, zal dat allicht niet anders zijn.

HUMO Is er aan de format gemorreld?

PHARA DE AGUIRRE «Nee. De formule - drie à vier gasten die het over drie onderwerpen hebben - werkt goed, daar moeten we niet te veel aan veranderen. We willen alleen nog meer mensen uitnodigen die we nog niet gehad hebben, en we hopen dat we perfect zullen aanvoelen welke onderwerpen léven.

»Verder is het nog altijd crisis: geld voor nieuwe begintitels en een nieuw decor was er niet. We hadden wel een verlanglijstje - ik had bijvoorbeeld graag zo'n mooi, groot televisiescherm gehad, zoals je nu bij 'De laatste show' ziet - maar daar is niets van in huis gekomen. Ik kan alleen maar vaststellen dat ze bij Woestijnvis een beter gevulde portefeuille hebben dan bij de VRT (lacht).»

HUMO Wat zijn jullie hoogtepunten van het vorige seizoen?

DE AGUIRRE «Ik herinner me dat we in de eerste uitzending Etienne Davignon, Jean-Luc Dehaene en wijlen Karel Van Miert te gast hadden. We hadden eerst een paar andere dingen gepland, maar toen de financiële crisis helemaal losbarstte, hebben we alles van tafel geveegd en dat geweldige trio uitgenodigd. Een fantastisch seizoensbegin.»

LIEVEN VAN GILS «Ook heel mooi: Lorenzo Gatto, de nummer twee van de Koningin Elisabethwedstrijd, die op aandringen van de Brusselse burgemeester Freddy Thielemans het thema van 'The Godfather' uit zijn peperdure viool kwam toveren.

»Er zijn natuurlijk ook gasten van wie je op voorhand denkt: 'Dit kán niet fout lopen' - en die toch tegenvallen. Het langverwachte comebackinterview met Guy Verhofstadt, na de paasvakantie, was zo'n negatieve verrassing. Zó veel vragen, zó weinig antwoorden.»

HUMO Gebeurt het weleens dat gasten pas ná de uitzending uit hun pijp komen, en is dat niet geweldig frustrerend?

VAN GILS «Natuurlijk heb je vaak politici die zo professioneel zijn dat ze nooit het achterste van hun tong laten zien. Maar dat frustreert me niet, want er zijn evengoed veel mensen zijn die bij ons net méér willen prijsgeven - vraag me niet waarom.»

DE AGUIRRE «Soms beseffen we nog te weinig dat het medium televisie voor sommige gasten totaal nieuw is. 't Is normaal dat ze in die veertig minuten niet altijd volledig loskomen. Alleen probeer ik de kloof tussen wat in de uitzending en wat in de foyer gezegd wordt zo klein mogelijk te maken. Dat lukt me nu al veel beter dan destijds bij 'TerZake', ook omdat ik veel meer tijd heb.»

VAN GILS «Hét schoolvoorbeeld van de man met de twee gezichten - voor en achter de schermen - was beroepsanarchist Jan Bucquoy. In het programma schopte hij wild om zich heen, maar achteraf kwam hij zich verontschuldigen: 'Sorry, Lieven. Maar je begrijpt: ik kom maar eens om de vijf jaar op tv. Die kans mag ik niet laten liggen, hè.'

»Nu ik eraan terugdenk: we moeten hem dringend nog eens vragen.»

HUMO Zijn er ook mensen die jullie maar niet kunnen verleiden om aan te schuiven?

DE AGUIRRE «We zitten al een volledig jaar achter Maurice Lippens aan. Eén van onze redacteurs heeft ondertussen een innige sms-relatie met hem, maar verder zijn we nog niet geraakt. En Kim Clijsters mag ook altijd komen.»

HUMO In Humo's Radiologie wordt jouw naam weleens vernoemd bij de vraag 'Welke tv-figuur zou u graag op de radio horen?'. Je bént ooit bij de radio begonnen; denk je soms na over een terugkeer?

DE AGUIRRE «Ik las toen het nieuws bij Radio Donna, echt groots radiowerk kon je dat toch niet noemen. Aan de andere kant: 't was mijn allereerste job in de media én ik heb er mijn zenuwen overwonnen. Ik zou dus nog wel eens willen terugkeren, ja. Er komt geen schmink aan te pas, je hoeft niet voortdurend op camera's te letten, je hoeft bij wijze van spreken zelfs geen kleren te dragen: wat een luxe! (lacht)»

HUMO Begin 2009 heb je Jean Pierre Van Rossem tijdens een uitzending beloofd dat je hem nog 'ns samen met Jean-Marie De Decker aan tafel zou zetten. 'Dán wordt er gevochten,' zei hij. Ik kijk er nog altijd halsreikend naar uit.

DE AGUIRRE «Juist, bedankt dat je me eraan herinnert! Misschien is het wel iets voor het komende seizoen.»

VAN GILS «Ik denk dat het toch moeilijk wordt. Van Rossem heeft toen nog gezegd dat we zijn woorden gerust letterlijk mochten nemen.

»Het gebeurt ook dat mensen meteen hun voorwaarden stellen als we ze opbellen. Daar gaan we natuurlijk niet op in - integendeel. Onlangs hebben we iemand gebeld - geen namen - die zei: 'Ik kom met alle plezier, maar niet als díé ook komt.' Waarop wij: aha, aan die combinatie hadden we nog niet eens gedacht! (lacht) Er lag met andere woorden een hark op de grond: wij zagen 'm niet, maar die man ging er zelf op staan. Zo moesten er meer zijn.»

0 reacties

reageer ook 

Reageer ook

Humo login:

(wordt nooit getoond)

Of login met facebook:

Deze week in Humo

Meest gelezen

RSS TV

Tv-tips voor vanavond

filmpjes op tv&film;

vlaamse-tv-zenders op twitter

Naar twitter
canvastv profile

canvastvStart de zondag met een streep klassiek! Met onze docu over Giacomo Puccini, bijvoorbeeld. Om 12.00. ow.ly/8Ztuvabout 1 hour ago · reply · retweet · favorite

VIJFtv profile

VIJFtvMet Adam Brody van #TheOC "@Twi_dancing: In the land of the women vanavond op @VIJFtv"16 hours ago · reply · retweet · favorite

canvastv profile

canvastv80% van hen is werkloos, en alcoholisme en geweld tieren er welig. @VranckxTV bij de Aboriginals, om 20.10 ow.ly/8Zsxm16 hours ago · reply · retweet · favorite

2BE_ profile

2BE_We nemen je nu al even mee "behind the scenes" van de 1ste van 2 #GLEE-afleveringen van vanavond youtu.be/fL703IUsyQs18 hours ago · reply · retweet · favorite

discoverybe profile

discoverybeWil jij samen met een vriend of vriendin crossen in een 4x4 Land Rover ? bit.ly/xiQTOv18 hours ago · reply · retweet · favorite

VT4 profile

VT4Straks volgt ook nog de SP-slotshow. Blijven kijken dus! #superprestige #VT420 hours ago · reply · retweet · favorite

2BE_ profile

2BE_Valentijn is iets meer happy happy joy joy voor @Jeroen_Duv en @KevinCaspers dankzij de #MovieTicketsFriday. Geniet ervan !20 hours ago · reply · retweet · favorite

2BE_ profile

2BE_Straks kennen we weer de winnaar van de #MovieTicketsFriday, allee, de 2 winnaars ! :)20 hours ago · reply · retweet · favorite

discoverybe profile

discoverybeHoe blus je een brand in de ruimte? bit.ly/wwJIsY20 hours ago · reply · retweet · favorite

JIM_be profile

JIM_beBeyoncé en Jay-Z showen Blue Ivy tinyurl.com/6ovwzyc21 hours ago · reply · retweet · favorite

ACHT_TV profile

ACHT_TV“Ain’t it plain to see, you’ll make love to me.” Voor uw Valentijn: Daan Live at Flagey, 23u10 Win het album... fb.me/u2YCLTh123 hours ago · reply · retweet · favorite

2BE_ profile

2BE_Een dubbele portie #Glee, de tv-première van @thebox en huiveren met #TheMessengers . Dat i s je zaterdagavond bij @2BE_yesterday · reply · retweet · favorite

vtm profile

vtmFijne zaterdag iedereen! Al wat bekomen van de 2de #liveshow van #tvvv? @vtmTheVoiceyesterday · reply · retweet · favorite

discoverybe profile

discoverybeNu in Man, Woman, Wild: Myke en Ruth verdwalen met een primitieve kano tijdens het overstromingsseizoen in de Amazone.yesterday · reply · retweet · favorite

canvastv profile

canvastvLeterme mag dan wel afgezegd hebben, Linda De Win laat het niet aan haar hart komen. 10 jaar Villa politica, om 21.35. ow.ly/8ZruMyesterday · reply · retweet · favorite

canvastv profile

canvastvWe waarschuwen u nu al: vanavond wordt er gerookt in uw woonkamer. Thank you for smoking, om 22.35. ow.ly/8THkNyesterday · reply · retweet · favorite

Meest bekeken tv-programma's

 De week van 2 februari - 8 februari.

 
  • DE PAPPENHEIMERS

    Eén

  • VB. BB. 1/2F:KORTRIJK/BERGEN

    Canvas/Ketnet

  • THE VOICE VAN VLAANDEREN

    VTM

  • VELDRIJDEN. HOOGSTRATEN

    VT4

  • BEYOND THE BLACKBOARD

    VijfTV

  • STURM DER LIEBE

    Vitaya

  • BULLETPROOF MONK

    2BE

Jouw aanraders