
De aanbiedingen van andere bands stroomden binnen, maar Grohl stampte liever z'n eigen band uit de grond: de Foo Fighters (''s Werelds belachelijkste groepsnaam,' aldus de frontman), waarmee hij nu al een zevende plaat uit heeft: 'Wasting Light', opgenomen in zijn garage. Als regisseur kozen de Foos voor James Moll: een gevierd documentairemaker, maar dan wel van films over de Tweede Wereldoorlog.
- Van de nazi's naar de Foo Fighters: een hele sprong, toch?
James Moll «Inderdaad. Ik had net 'Inheritance' gemaakt, een wrang portret van de dochter van SS'er Amon Göth, maar producer Nigel Sinclair vond dat zo goed dat hij me voor dit project gevraagd heeft.
»Omdat het mijn eerste rockdocumentaire was, maakte ik me in het begin wel wat zorgen. Bij een grote band als de Foo Fighters verwacht je dito ego's. Ik was bang voor torenhoge eisen, ging ervan uit dat ik af en toe wel een hand voor mijn cameralens zou krijgen: 'Niet nu! Ik wil niet dat je dit filmt!' Maar het is allemaal geweldig meegevallen. Geen enkele Foo is een eikel.»
- Dave Grohl heeft zelfs de naam een toffe peer te zijn.
Moll «Is hij ook. Hij is ook erg getalenteerd en een beetje een pietje-precies. In de film zie je hoe hij grote schema's op de muur heeft hangen met welke delen van songs al klaar zijn en welke nog niet. En hij houdt minutieus een kalender bij met alles wat er te gebeuren staat. Een zéér georganiseerde vent.»
- Was er dan echt niks dat je niet mocht filmen?
Moll «Eerst wilde Dave niet dat ik zijn gezin filmde, maar uiteindelijk zijn z'n vrouw en kinderen zelfs een groot deel van de documentaire geworden - we zaten tenslotte bij hem thuis. Dus nee, er was niks off-limits. Het is een openhartig en eerlijk portret geworden van de band, precies wat we wilden. Op het eind had ik zelfs te veel materiaal; ik had met gemak een film van vier uur kunnen maken. Tja, meer extra's voor op de dvd, denk ik dan.»
- Noem eens een scène die de film niet heeft gehaald.
Moll «Ja, een Nirvana-reünie! Op een bepaald moment zaten bassist Krist Novoselic, gitarist Pat Smear, producer van 'Nevermind' én 'Wasting Light' Butch Vig en Dave samen naar geremasterde Nirvana-songs te luisteren die Krist had meegebracht (wij gokken: voor de heruitgave van de ep 'Hormoning' op Record Store Day, zaterdag 16 april, red). Maar dat bleek helaas niet in het verhaal te passen.»
- Heb je nooit gedacht: 'Zo'n rocksterrenbestaan, dat lijkt me wel iets'?
Moll «Absoluut. Ik speel zelf keyboard, maar ik heb nooit in een band gezeten - ik moest kiezen tussen muziek of film, en het is film geworden. Tijdens het filmen begon het wel te kriebelen: even heb ik getwijfeld of ik niet zou vragen om eens met de band te mogen jammen, maar ik durfde niet. We hebben het hier wel over dé Foo Fighters, hè!»




























![Aimé Van Hecke: 'Humo heeft afspraak met de 21ste eeuw gemist' [fotospecial]](http://img.humo.be/q90/w148/h148/img_352/352566.jpg)


0 reacties
reageer ookReageer ook