verder naar Humo.be site
 
U bent hier: Humo.be / Humo Reviews  / CD ReviewsTomàn - Where Wolves Wear Wolf Wear
2 reacties »CD Reviews

Tomàn - Where Wolves Wear Wolf Wear

Tomàn Where Wolves Wear Wolf Wear
Door (hs), 08/05/2009 - 16u00


Toptracks:
  • Track 3

Het heeft lang geduurd voor we doorhadden dat de tracks op 'Where Wolves Wear Wolf Wear' (verderop 'W5') geen titels hebben. We hadden ze nooit gemist, tot we dit stukje begonnen te schrijven: meer nog dan pakweg 'Spiderland' van Slint of 'Rosegarden' van de Portables is dit een plaat die je in één ruk moet uitzitten, één lange muzikale trip door het lichtjes geschifte universum van het ruim veertig pagina's tellende beeldverhaal dat je erbij krijgt.

Voor u visioenen krijgt van saaie conceptplaten van pretentieuze seventiesrockers, willen we daar bliksemsnel aan toevoegen dat het Gentse vijftal Tomàn zelfs de meest onderontwikkelde aandachtsboog altijd een paar stappen voor blijft. Track drie, bijvoorbeeld, rijgt hypnotische Cornelius-pulsen, extatische GYBE!-bliss, scifimetal en postrock-bijna-stiltes aaneen tot hij plots opstijgt, zich met een sierlijke boog aan de zwaartekracht onttrekt, en gezwind koers zet richting Saturnus in track 4.

Wonderlijk genoeg verliest Tomàn nooit het noorden te midden van al die wisselingen van tempo, stemming en sfeer. Nergens laten ze zich verleiden tot steriel gefriemel of een pissing contest in moeilijkdoenerij. 'W5', hun derde, vloeit, glijdt en zoemt onstuitbaar verder. Of je nu vanuit de luie zetel in- en uitzoomt op prikkelende details (die gruizige textuur van de geluidsmuur in track 6!) en coole citaten (Smart Went Crazy in track 2!) of om twee uur 's nachts in de auto luistert: het spervuur van mathrock-microriffs, warme Rhodes-nanogrooves en geflipte verhaaltjes over uilen, slotenmakers en de beren en zalmen uit hun oude werk houdt je gegarandeerd wakker.

Maar pas wanneer je volle veertig minuten lang de oren spitst, en dan nog eens en nóg eens, geeft de wolf in wolfskleren zich helemaal bloot. En daarna de wolf daarin, en die dáárin. 'W5' is een plaat om naar te blijven luisteren.

Tags: Belgische band, cd review, toman, where wolves wear wolf wear.

dit artikel
 
Uw mening:
Print dit artikel »
Verstuur dit artikel »
Bookmark dit artikel:
Verwante Humo artikels
2 reacties

reageer »

 
04/06/2009 - 22u36TylerDurden

Een "Spiderland" referentie? Deze plaat moet ik gewoon in huis halen dan.

09/05/2009 - 09u00Wooooo

De tracks hebben wel degelijk titels, je moet het alleen even snappen.

 

Uitlaat

 

Het Gat van de Wereld: Inbox

 
Lees ook:    flair.be | libelle.be | storymagazine.be | kieskeurig.be | xquis.com | zappybaby.be | comeva.be | teveblad.be | goedelemagazine.be