
Rock
Gent
Beluister songs van GloriaGloria ontpopte zich als de meest kameleontische verschijning van Humo's Rock Rally 2010. Ze had zich ingeschreven als Boatenggloria maar al op het podium van de preselectie in Eeklo maakte ze daar Gloria van, en met haar drie setjes toonde ze aan niet van plan te zijn ooit twee keer hetzelfde te zullen doen. In Eeklo liet ze zich enkel ruggensteunen door een dj, voor de halve finale had ze een heuse band opgetrommeld, en voor de finale had ze die alweer voor de helft vervangen. Ook de prijs voor 'Vangnet der afvallers' was voor haar, want nadat ze had geopend met de meest woeste versie van haar prijsbeest 'Loser', verwelkomde ze de in de halve finale net iets te pril bevonden Joni Sheila en haar akoestische gitaar op het podium. Samen brachten ze 'Walk on the Wild Side' van Lou Reed, waarin Gloria zich zowel in rhymes als tussenteksten (tussen de rhymes door, that is) zo in haar sas voelde dat wij ons niet van de indruk konden ontdoen dat geen grootstad ter wereld op deze jongedame (21) indruk zou kunnen maken. Tot absolute hoogtepunten in de Rock Rally-geschiedenis leidde het niet, maar when in New York, ask for G.L.O.R.I.A. Gloria, en vraag haar of ze nog eens naar België wil komen.
Juryverslag:
Het heeft nogal wat voeten in de aarde om Gloria op het podium van De Vooruit de krijgen: de saxofonist zat vast in de file en de drummer moest nog naar een familiefeest aan de kust. Na wat gepuzzel en met de bereidwillige medewerking van de andere groepen kon Gloria als achtste in plaats van als derde, zoals de loting het voorschreef, het podium op. De zenuwen leken daardoor niet exponentieel te zijn toegenomen en Gloria swingde zich nog soepeler dan in de preselectie doorheen haar setje. De saxofonist was een meerwaarde, de drummer had iets beter voorbereid mogen zijn, maar met haar even speelse als klassevolle cover van 'Walk on the Wild Side' trok ze ons finaal over de streep.
Quotes:
'Deed me denken aan Ya Kid K'
'Weinig mensen voelen zich zo thuis op een podium'
'Haar artiestennaam is eigenlijk Gloria. Foutje bij het inschrijven'
Juryverslag:
Omdat ze op het inschrijvingsformulier de verkeerde woorden in het foute vakje had geschreven, stond Gloria Boateng in Eeklo als Boatenggloria op de affiche. Dat het vanaf nu kortweg Gloria mocht zijn, fluisterde ze Bram Willems in het oor. Ze deed de jury in meer dan één opzicht aan Ya Kid K denken: vorig weekend niemand gezien die zich zowel in flow, danspasjes, bindteksten en lyrics zo op zijn gemak voelde als deze eenentwintigjarige Gentse met Ghanees bloed.
Heeft u iets gemist?
Facebook, Netlog, Twitter:Humo ziet, volgt en toont u