(foto © Thomas Legrève)
Vorige week werd Neveneffect Jonas Geirnaert nog onder hoge bergen lof bedolven in 'De wereld draait door' op Nederland 3. Zijn Kabouter Wesley, de nain de jardin met de agressieve gedragsstoornis is een doorslaand succes boven de Moerdijk. De aanbiedingen en lucratieve voorstellen vliegen hem om de oren, maar Geirnaert blijft er schijnbaar onbewogen bij. Hij werkt naarstig verder aan zijn Wesley-filmpjes voor 'Man bijt hond' en - turbo! turbo! - een nieuwe reeks strips voor Humo.
één | maandag 19.40 u.
HUMO Het werd tijd, godmiljaar!
Jonas Geirnaert «Toen ik in mei met de strips stopte, had ik daar een heel goede reden voor: het werd moeilijk om nieuwe verhaaltjes te bedenken zonder in herhaling te vallen. Maar er zijn te weinig afleveringen in Humo verschenen om een volledig seizoen van 'Man bijt hond' vol te maken. Ik heb er nog tien nodig, en die zullen binnenkort in de Humo staan.»
HUMO Kan je al een tipje van de sluier lichten?
Geirnaert (zenuwachtig lachje) «Ja, dat ik er nog aan moet beginnen!»
HUMO Intussen is Kabouter Wesley in Nederland tot een ware hype uitgegroeid.
Geirnaert «Wesley is daar viraal doorgebroken: de filmpjes zijn rondgegaan via blogs, YouTube en Twitter. Ik moet zeggen dat ik er zelf compleet door verrast ben.»
HUMO Wat vinden ze er daar dan zo fantastisch aan?
Geirnaert «Ik denk dat de jonge mensen - net als bij ons - aangesproken worden door het anarchisme van Wesley. Het is af en toe héél grof, hè. Dat is een zeldzaamheid in animatieland, maar de Nederlanders houden er wel van.
»In tegenstelling tot wat ik dacht is het Vlaams ook een pluspunt. Nederlanders zijn zot van onze accentjes, ze vinden dat schattig. Eigenlijk had ik dat moeten weten van toen we met de Neveneffecten op tournee waren in Nederland. Je hebt een streepje voor als je 'Belgisch' spreekt, zoals zij dat noemen.»
HUMO 'De wereld draait door'-presentator Matthijs van Nieuwkerk en zijn bijzitter Giel Beelen waren zo enthousiast dat ze je ter plekke een job aanboden.
Geirnaert «Zou ik dat overwegen? Eigenlijk zou Kabouter Wesley wel op zijn plaats zijn in dat programma. Nu ik erover nadenk: meer dan in 'Man bijt hond' zélf, eigenlijk (lacht).»
Man bijt hond
Eén, maandag 23 november, 19.40
Het filmpje uit 'Man bijt hond', alle reeds verschenen strips, Het Kabouter Wesley Computerspel en geheugenspelletje
Naar Kabouter Wesley op humo.be
uw lsd gebruik is U helaas al fataal aan het worden,ik heb beter poeier.Smijt due rotzooi weg maar dat is waarschijnlijk al te laat.Een keer trippen is soms te veel. Ik ken hier en daar gedegen straathoekwerkers die je misschien noch kunnenn helpen.veel succes Rammeke
Ik wil een kabouter Wesley strip bij de Humo!
en Jonas Geirnaert is nu vrijdag 15 januari live aanwezig (als captain nixx) in Recyclart in Brussel voor een competitieve catchwedstrijd van besnorde tekenaars, met live muziek... meer info: http://www.recyclart.be/content/view/14046/1/lang,nl/
maak jij ook kabouter wesley strips voor mensen die dat vragen? ik zou namelijk graag eentje hebben voor de verjaardag van mijn tante (:
Kabouter Wesley laat mij lachen tot buikpijn aan toe! DANK DAARVOOR
omdat het ook over kabouters gaat wil niet zeggen dat dhr Geirnaert het gepikt zou hebben ik vind het wel een beetje ver gaan om die conclusie te wekken
Ik zou wel een stripalbum van Kabouter Wesley willen kopen als het bestond...
@Bobo; ik heb dat boekje niet gelezen, maar ik zeg altijd 'Beter goed gejat dan slecht verzonnen.' Al had Dhr. Geirnaert het al op dat boek gebaseerd, hij is veel beter.
Kabouter Wesley is misschien wel grappig maar Kabouter Wesley lijkt vooral verdacht veel op de boze kabouter uit het leesboekje waar mijn oudste zoon momenteel in bezig is: "Boos boos boos" over een kabouter die zich steeds kwaad maakt (uitgegeven bij Zwijsen in 2007). Ik vraag me af of de tekenaars en auteurs van dat boekje kabouter Wesley even grappig vinden.
TV-tips voor vanavond
Nu op TV
Wijzigingen en aanvullingen
Ook getest op mensen
één - Woensdag - 20.40 u.
De laatste show
één - Woensdag - 22.05 u.
programma- en uurwijziging ivm Champions League
Ned3 - Woensdag - 22.30 u.
Koppen
één - Donderdag - 20.45 u.
De laatste show
één - Donderdag - 22.10 u.
Panorama met Terug naar de vloer: Guantanamo Bay
Canvas - Zondag - 20.10 u.
Tagcloud TV Artikels
Facebook, Netlog, Twitter:Humo ziet, volgt en toont u