null Beeld Prometheus
Beeld Prometheus

BOEK★★★☆☆

‘DealersDochter’ van Astrid H. Roemer begint spannend, maar lang voor je het uit hebt, zie je al het hele plaatje



Femke Essink

Toen Astrid Roemer in 2021 als eerste Surinaamse auteur de Prijs der Nederlandse Letteren ontving, prees de jury haar voor de manier waarop ze thema’s uit de grote geschiedenis verweeft in de kleine levensverhalen van haar personages. In haar vorige roman ‘Gebroken wit’ liet ze zien hoe de geschiedenis het leven van de familie Vanta bepaalde. Het boek eindigde hoopvol, met de emigratie van Heli Vanta van Paramaribo naar Utrecht, waar ze onderwijzeres zou worden. In Roemers nieuwe roman ‘DealersDochter’ blijkt Heli getrouwd met de Nederlander Boris en hebben ze samen een dochter. Maar voor Heli loopt het niet goed af: ze wordt vermoord als gevolg van de drugspraktijken van haar echtgenoot.

Grondig en doorleefd pluist Roemer de geschiedenis uit door de verhalen van vijf personages op elkaar te laten inwerken. Allen worstelen ze met de vraag in hoeverre je door je afkomst en je huidskleur wordt bepaald. Minpuntje: ‘DealersDochter’ begint spannend, maar lang voor je het uit hebt, zie je al het hele plaatje.

Het proza van Roemer blijft de aandacht afdwingen, maar bevat opvallend minder vreemde interpunctie en experimentele zinsbouw. Zo is ‘DealersDochter’ een prima instapmodel voor wie zich aan haar oeuvre wil wagen.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234