Open Venster
‘Blaas die eindtermen af: dat is nu niet prioritair’
Is het niet godgeklaagd dat er nu gediscussieerd wordt over de eindtermen, terwijl zowel leraren als kinderen naar adem happen en om begrip vragen voor deze nooit geziene situatie? Waar is minister van Onderwijs Ben Weyts (N-VA) mee bezig, als hij het belang van de natie, de blijkbaar minder goede plaats op de wereldranglijst, aanhaalt om de lat nog wat hoger te leggen?
Over het afstandsonderwijs is al herhaaldelijk gezegd dat de leerstof de kinderen niet diep genoeg bereikt, dat die manier van lesgeven vermoeiend is en niet vol te houden.
Zou de minister die eindtermen niet beter laten rusten en luisteren naar de scholen die er niet mee akkoord gaan? Vergeet hij dan dat België bovenaan staat in de zelfdodingsstatistieken? Gun kinderen, ouders en leerkrachten de tijd en de ruimte om bij hun positieven te komen en blaas heel die heisa af als zijnde niet prioritair te behandelen.
Mark Depreeuw, Borgerhout.
Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in: