Open Venster
‘Blijkbaar gaat de overheid ervan uit dat je na 24 sessies geen psychotherapie meer nodig hebt’
Tot mijn verbazing kreeg ik van mijn ziekenfonds het bericht dat ik geen recht meer heb op een tegemoetkoming voor de therapiekosten bij een erkende psycholoog. De tegemoetkomingen zijn beperkt tot 12 sessies per jaar en 24 sessies voor het leven, dus niet per jaar, zoals ik dacht.
Blijkbaar gaat de overheid ervan uit dat je na 24 sessies geen therapie meer nodig hebt! Dat vind ik erg kort door de bocht. Ik ga al zo’n 25 jaar naar een erkende psycholoog, de eerste keer na een postpartale depressie. Daarna heb ik nog een keer een zware depressie gehad, dus is het voor mij een noodzaak om psychische hulp en psychotherapie vol te houden. Daarmee wil ik voorkomen dat ik nogmaals in een depressie terechtkom.
In coronatijden heb ik die therapie broodnodig. Er zullen vast nog meer mensen zijn zoals ik. Het is zo dom van de overheid, want als je psychische aandoeningen laat woekeren, kost het de maatschappij handenvol geld. Kijk maar naar de psychiatrische ziekenhuizen: ze zitten vol, er is geen bed meer vrij. Dat roept toch vragen op, temeer omdat je met psychotherapie veel opnames kunt vermijden.
L. Melis, Brecht.
Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in: