Commissaris Margrethe Vestager. Beeld EPA
Commissaris Margrethe Vestager.Beeld EPA

Open Venster

‘Hoelang zal het nog duren voor Margrethe Vestager wordt opzijgeschoven?’

Lezersbrief

Toen Tom Lanoye een column kreeg in Humo, dacht ik: wat een aanwinst. Spijtig dat hij er niet elke week is. In Humo 4185 had hij het over Johan Van Overtveldt. Toen die nog minister van Financiën was, was hij als vertegenwoordiger van ons land de enige die tegenstemde op een voorstel van de Europese Unie om een kleine belasting van ongeveer 2,5 procent te eisen van multinationals die anders toch maar belastingen ontwijken via belastingparadijzen. Ik viel bijna omver toen ik vernam dat hij nu voorzitter is van de Europese begrotingscommissie.

Zo ook Guy Verhofstadt: hij heeft veel bewonderaars in België, maar was wel de architect van de notionele intrestaftrek,een systeem dat hij zelfs ging promoten in de VS, waardoor grote bedrijven belastingen konden ontwijken, ten nadele van de financiering van de sociale zekerheid. Ook hij is een Europarlementslid. Karel De Gucht was Europees commissaris en door hem scheelde het geen haar of Europa was aan de multinationals verkocht via een handelsakkoord met de VS, waarin was opgenomen dat de landen boetes zouden moeten betalen aan multinationals als die dachten dat de handel niet naar wens verliep.

Ook een artikel als ‘Het zwartboek van Blackrock’ in Humo 4184 doen me stilletjesaan walgen van de Europese Unie. Het geeft me de indruk dat ze de kapitalistische toer opgaat en niet begaan is met het welziin van de bevolking. De enige die nog kan rekenen op mijn sympathie, is Europees commissaris voor Mededinging Margrethe Vestager, maar ik vraag mij af hoelang het nog duurt voor ze opzijgeschoven wordt onder druk van de machtige lobbygroepen.

M. Deroo, Kortrijk.

Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234