Seyran Ates (rechts). Beeld AFP
Seyran Ates (rechts).Beeld AFP

Open Venster

‘Jammer genoeg wordt Seyran Ates met de dood bedreigd’

Lezersbrief

Het interview met de Duits-Turkse progressieve vrouwelijke imam Seyran Ates in Humo 4211 heeft mij ongelofelijk veel deugd gedaan. Enkele weken eerder verkondigde de Frans-Marokkaanse schrijfster Leïla Slimani ook al hartverwarmende meningen over wat er moet veranderen in de islam, die de vrouw soms mensonterend behandelt. Mevrouw Ates durfde man en paard te noemen, iets wat in sommige media al gauw bestempeld wordt als islamofobie en racisme.

Ze legde ook haarfijn uit, net zoals Ali Rivzi trouwens in ‘De atheïstische moslim’, waarom de linkse partijen de conservatieve islam geen strobreed in de weg leggen: links bereikt amper nog de arbeiders, dus richten ze zich kritiekloos op de moslims.

Mevrouw Ates maakt ook komaf met de zogenaamde feministische moslimabeweging, die erop staat om een hoofddoek te dragen. Een kledingregel die nergens in de Koran te vinden is. Het is volgens haar een onderwerping aan het patriarchaat. Jammer genoeg wordt zij, net zoals zovele progressieve moslims die hun godsdienst van al die beklemmende dogma’s af willen helpen, met de dood bedreigd.

Patricia Bruelemans, Mortsel.

Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234