Matthijs van Nieuwkerk. Beeld BNNVARA
Matthijs van Nieuwkerk.Beeld BNNVARA

humoOpen Venster

‘Laten we ons hoeden voor snelle veroordelingen zonder kennis van alle feiten’

Lezersbrief

De schandpaal heeft in de middeleeuwen een grote aantrekkingskracht uitgeoefend op mensen die er plezier in vonden hun medemensen openlijk te beschimpen. De media, sociale en andere, hebben als moderne schandpaal nog steeds die aantrekkingskracht. Zo heb ik me vaak geërgerd aan de ongenuanceerde meningen over ‘De wereld draait door’ en Matthijs van Nieuwkerk.

Henk van Engen, regisseur van ‘De wereld draait door’ tussen 2012 en 2020, schetst in zijn lezersbrief in Humo 4292 een veel genuanceerder beeld. Het is duidelijk dat er heel wat fout liep achter de schermen van het programma en het is goed dat het debat over onze prestatiemaatschappij en de daaruit voortkomende machtsverhoudingen opnieuw is aangezwengeld. Maar laten we ons hoeden voor snelle veroordelingen zonder voldoende kennis van alle feiten, voor we mensen genadeloos aan de schandpaal nagelen.

Haddie Geerts, Leuven.

Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234