‘Zolang de regering de burger blijft pamperen, zal de put nooit gedempt worden’
Staatssecretaris voor Begroting Eva De Bleeker (Open VLD) waarschuwt ervoor dat België op een financiële ramp dreigt af te stevenen. De grootste oorzaak is dat, ondanks minder florissante economische tijden, de koopkracht en de welvaart van de burger ten allen tijde gevrijwaard dient te blijven.
Waarom wil men per se zo’n tegennatuurlijke logica aanhouden? Sinds wanneer is boven je stand een slimme manier van leven? Als in de middeleeuwen de oogst mislukte, deed men het met minder tot de volgende gelukte oogst.
De enige mensen voor wie in minder gunstige periodes als deze gezorgd moet worden, zijn diegenen die flirten met de armoedegrens en het risico lopen echt honger te lijden.
De hogere klasse kan heus wel even zonder de dagelijkse boterham met kaviaar. De middenklasse zal drie reisjes per jaar in plaats van vier heus ook wel overleven.
Zolang de regering de al zot verwende burger blijft pamperen, zal die financiële put nooit gedempt worden.
Raf Vandenbergh, Gent.
Hebt u ook een brief in de pen zitten? Mail naar openvenster@humo.be of vul onderstaand formulier in: