TIPHumo@Festivals
30 redenen waarom het Roemeense festival Electric Castle een bezoekje waard is
U heeft er mogelijks nooit van gehoord, maar wij hebben een gouden festivaltip voor u: het Roemeense Electric Castle, gelegen in het prachtige Transsylvanië. Het viel al in de prijzen, draait om méér dan enkel muziek en ook dit jaar staat er weer een knappe line-up klaar.
Nog niet overtuigd? We sommen graag enkele redenen voor u op waarom Electric Castle een bezoekje waard is.
1. Het is heel goedkoop: slechts 115 euro voor vijf dagen!
2. Er is een kasteel.
3. Het kasteel is voor alle duidelijkheid niét elektrisch geladen. U kan dus zonder zorgen de patatten afgieten tegen de kasteelmuur.
4. Het Bánffy-kasteel, en dus ook het festival, ligt verscholen op een prachtige locatie in het Roemeense Transsylvanië, tussen de groene bergen.
5. Dit jaar zullen verschillende kustenaars de historische locatie omtoveren tot een ‘futuristisch sprookjeslandschap’, en dat met 3D-projecties en lichtinstallaties.
6. Electric Castle won onlangs de prijs voor ‘Best Medium-Sized Festival’ op de European Festival Awards.
7. Daarmee liet het kleppers als Down The Rabbit Hole en Balaton Sound achter zich.
8. Dit jaar zal Electric Castle iets minder ‘medium-sized’ zijn; het terrein wordt namelijk met 30% uitgebreid.
9. Twenty One Pilots is één van de headliners.
10. Er zijn meerdere podia, dus u hoéft niet naar Twenty One Pilots te gaan kijken.
11. Ook Foals zal van de partij zijn.
12. Foals heeft beloofd om nummers te spelen uit de periode dat het wél nog een goeie band was.
13. Er worden binnenkort nog Belgische artiesten toegevoegd aan de line-up.
14. Bazart is er géén van.
15. De nieuwe band van Sam Bettens ook niet.
16. Nochtans bevindt het festival zich in de regio Transsylvanië.
17. Je kan er aan yoga doen.
18. Er worden films vertoond.
19. De eetkraampjes brengen een divers aanbod: van verse oesters tot Koreaanse buns.
20. Er is een Lidl op de camping.
21. Er is ook een festival op de festivalcamping
22. De sanitaire voorzieningen zijn zowaar proper.
23. Vanaf Brussel en Eindhoven gaan er rechtstreekse vluchten naar de nabijgelegen stad Cluj-Napoca.
24. Dat blijkt overigens een erg leuke stad te zijn, vol gezellige pleinen, winkeltjes, restaurants en terrassen.
25. Met een beetje geluk kan u een glimp opvangen van topvoetballer Alexandru Chipciu, ex-Anderlecht, die nu het mooie weer maakt bij CFR Cluj.
26. Tijdens de zomer schijnt de zon meestal in Roemenië.
27. ’s Nachts gelukkig niet.
28. Eentje voor de diabeten onder onze lezers: insuline is een Roemeense uitvinding.
29. In Cluj vindt u de ‘Flying Circus’-pub, vernoemd naar de ‘Monty Python’-serie. Op woensdagen kan u er karaoke zingen.
30. Palinka!
De voorlopige line-up: Twenty One Pilots, Foals, The Neighbourhood, Fisher, ZHU, Floating Points (live), Rezz, Tycho, Amon Tobin, Alec Benjamin, Purple Disco Machine, Kamo & Crooked, High Contrast, Urban Dawn, MC Dynamite en MEUTE.
Het festival gaat door van 15 tot 19 juli. Tickets en meer info vindt u hier.