null Beeld rv
Beeld rv

CD★★★★☆

‘Blood Moon’ van Ry X is als een kristallen champagnefluit van Val Saint Lambert, mooi en breekbaar

Mark Coenen

Ry X heet voor de burgerlijke stand Ry Cuming. Eén letter te weinig voor een prachtige pornonaam. Niet getreurd, al doet Ry dat zelf wél graag. Zijn muziek wentelt zich vaardig in boniveriaanse melancholie, ook al omdat hij zijn falset op dezelfde manier inzet als Justin Vernon: als was het een speciale tandartsboor voor gevoelige zieltjes.

‘Blood Moon’ bevat ook sporen van Jeff Buckley, maar die zijn, zoals recent aangetoond door Test Aankoop, niet schadelijk voor de gezondheid.

Deze muziek is als een kristallen champagnefluit van Val Saint Lambert, mooi en breekbaar. Stem, gitaar en wat spaarzame elektronica volstaan voor een verzameling gezangen over genot, liefdesverdriet en zielenpijn, het best te beluisteren onder een bloedrode maan terwijl men diep zuchtend marshmallows roostert op een kampvuurtje dat sissend uitdooft in de lauwe zomerregen. Ergens in de verte slaat een klok twaalf. Het einde is nabij. Dertien nummers, geen seconde verveeld.

Schrijf je in op onze wekelijkse muzieknieuwsbrief:

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234