null Beeld Humo
Beeld Humo

CD★★★☆☆

De geest van ‘Mirry’ zit gevangen tussen twee werelden

Mirabel Lomer is bijna een outsider. Ze had geen mentale problemen, maar wél obstakels die haar verhinderden met haar muziek naar buiten te komen.

Sid Meuris

Haar vader vond muziek deprimerend. Hij was wel gehuwd met een pianiste, maar hij verbood haar na het jawoord om nog het klavier te beroeren. Ze leerde het stiekem wel aan dochter Mirabel. Mirry leidde een onopgemerkt leven, maar vond geluk in de muziek die ze componeerde. Toevallig vond haar verre achterneef enkele opnames na haar overlijden in de jaren 80. Samen met zijn schoonbroer Simon Tong van The Verve heeft hij nu die minimalistische motiefjes bewerkt. Met de beste bedoelingen hebben ze tierlantijntjes toegevoegd: blazers, strijkers, geluidseffecten. Soms versterken de arrangementen de oorspronkelijke geluiden, maar vaak overstemmen ze die en wordt het ambient dub. De pianoklanken die doorschemeren, komen uit een haunted ballroom of het stamcafé van David Lynch. De geest van Mirry zit gevangen tussen twee werelden. Een intrigerend verhaal, maar het eindresultaat schiet wat tekort.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234