null Beeld

CD★★½☆☆

Het ritme van de revolutie moet beter klinken dan Keleketla!

In township Soweto, tijdens het apartheidsregime de hel van Johannesburg, bevindt zich het maatschappijkritische kunstencentrum Keleketla! Library.

Koen Lauwers

De bazen organiseren vaak opnamesessies met jong mense. Toen de dancepioniers van Coldcut in de producersstoel kropen, kregen Tony Allen, Shabaka Hutchings, hiphopper Yugen Blakrok, de West-Papoease activist Benny Wenda en een pak anderen er blijkbaar ook zin in. Resultaat: een gelegenheidsplaat vol exotische elektronica, afrobeat en Zoeloe-volksmuziek van een internationale sterrenploeg die de universele liefde en gelijkheid promoot, dist en om vrijheid schreeuwt. Dat laat een mens niet koud, maar krijgt hem evenmin de straat op: het ritme van de revolutie moet beter klinken.

Reageren op een artikel, uw mening ventileren of een verhelderend inzicht delen met de wereld

Ga naar Open Venster

Op alle artikelen, foto's en video's op humo.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar redactie@humo.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234